Artyści poruszą problemy współczesnej cywilizacji na Międzynarodowym Festiwalu Fotograficznym „Interphoto”

Za pomocą fotografii zaprezentują ważne zjawiska społeczne, zaczynając od odzyskania przez Polskę niepodległości, aż do współczesności. Zaplanowano przyjazd 200 artystów z Europy i USA. Wystaw, pokazów filmowych i wiele więcej możemy się spodziewać na Międzynarodowym Festiwalu Fotografii „Interphoto”.

„Od przeszłości do współczesności. Granice czasu”- to temat tegorocznej edycji festiwalu. W tym roku artyści poruszą zjawiska nurtujące obecne i poprzednie pokolenia. Wydarzenie ma za zadanie stworzyć przestrzeń do wymiany doświadczeń i wizji twórców z Zachodniej i Wschodniej Europy.

Poruszą problemy współczesnej cywilizacji

Interphoto jest nie tylko festiwalem fotografii, ale także szeroko pojętej współczesnej i awangardowej sztuki wizualnej. Artyści poruszać się będą po obszarach sztuki krytycznej. Dotkną problemu współczesnej cywilizacji pochłoniętej materialną odsłoną życia. Nie zabraknie również zagadnień politycznych systemu demokratycznego, jak i reżimów autorytarnych. Aspekt rozwijających się nacjonalizmów, makdonaldyzacji społeczeństwa, zagrożeń klimatycznych także fotografowie omówią. Zwrócą uwagę i na pozytywne strony współczesności np. na rozwój, który nastąpił poprzez odkrycia naukowe.

Przyjedzie ponad 200 artystów

Wydarzenie ma na celu integracje środowisk artystycznych europejskich, w przyszłości otwierając się na kierunki wschodnie. Do udziału zaproszeni zostali artyści m.in. z  Litwy, Białorusi, Estonii, Niemiec, Hiszpanii, Włoch, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii, czy USA.

Program skierowany jest do odbiorców wszystkich grup wiekowych. Festiwal jest przedsięwzięciem o wysokim poziomie artystycznym, dlatego wyczekiwany jest przez artystów, krytyków sztuki, kuratorów. Możemy spodziewać się 30 wystaw, 4 pokazów filmowych oraz warsztatów, paneli naukowych,pokazu zdjęć z muzyką na żywo, pikniku oraz spaceru fotograficznego, a także przeglądu Portfolio Review oraz konkursów.

Międzynarodowy Festiwal Fotografii „Interphoto” zagości w Białymstoku 26 września i potrwa do 17 listopada 2019 r.

 

Red. Laura Maksimowicz

Fot. Andrzej Jerzy Lech

Białystok Interphoto

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy