Białystok. Na Rynku Kościuszki stanęła już świąteczna choinka

Białystok. Na Rynku Kościuszki stanęła już świąteczna choinka. Montaż ogromnego drzewka chronili policjanci i Straż Miejska. 11- metrowa daglezja rosła na prywatnej posesji na Starosielcach w Białymstoku.

Na choince zawisną  lampki a uroczyste ich zapalenie przez prezydenta Tadeusza Truskolaskiego nastąpi  4 grudnia w weekend. Od trzeciego grudnia na Rynku Kościuszki ruszy jarmark bożonarodzeniowy z ręcznie robionymi ozdobami, lokalnymi produktami i pamiątkami. W tym roku zajmie on większą powierzchnię.

Jarmark, Mikołaj i dwie karuzele wprowadzą białostoczan w klimat świąt Bożego Narodzenia

Zgodnie z tradycją w pierwszą niedzielę grudnia (4 grudnia) białostoczanie powitają prawdziwego Mikołaja z Rovaniemi. Oczekiwanie na to spotkanie rozpocznie się już o 14.00. Będą koncerty i wspólne kolędowanie, a o 16.30 – uroczyste zapalenie świateł na miejskiej choince. Wydarzenie zakończy się o 18.00 czytaniem bajki „Jak Zrzędus chciał zepsuć Święta”.

Na teren targowiska będą prowadziły świetliste bramy, a nowe domki handlowe utworzą alejkę, nad którą rozciągnięte zostaną świąteczne girlandy. W domkach każdy znajdzie coś dla siebie – produkty lokalne, ciasta, chleby, wędliny i miody, wina, piwa regionalne. Nie zabraknie rękodzieła – biżuterii, dodatków, ceramiki, ozdób, a także książek, zabawek, kosmetyków.

Atrakcją jarmarku będą dwie karuzele – wenecka, z której całkowity dochód wesprze działalność Fundacji Pomóż Im oraz wyjątkowa karuzela Santa Clause z reniferowymi gondolami. Oprócz świecących dekoracji teren wydarzenia wzbogacą tematyczne scenki do zdjęć, z których każdy będzie mógł skorzystać, a także „kissing booth” zachęcająca do świątecznych całusów pod jemiołą.

Tak Białystok wyglądał rok temu:

Tak wyglądał Białystok dwa lata temu:

 

Red. OKO

Fot. Podlaskie 24.pl/Archiwum /UM w Białymstoku

UM w Białymstoku

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy