Białystok. Ponad dwugodzinne utrudnienia w centrum w związku z Orszakiem Trzech Króli

Białystok. Ponad dwugodzinne utrudnienia w centrum w związku z Orszakiem Trzech Króli

Ponad dwugodzinnych utrudnień muszą spodziewać się w piątek w centrum miasta mieszkańcy Białegostoku, w związku z przejściem Orszaku Trzech Króli. Zamkniętych będzie kilka ulic, dwanaście linii autobusowych pojedzie w tym czasie trasami zastępczymi.

Orszak wyruszy w południe z placu Jana Pawła II przed archikatedrą białostocką, jego uczestnicy przejdą przez centrum miasta ulicami: Legionową, Marii Skłodowskiej-Curie, potem przez Plac NZS oraz ulicami Liniarskiego i Lipową. Ograniczenia w ruchu będą też na skrzyżowaniu Rynku Kościuszki i ul. Sienkiewicza oraz przy ul. Kościelnej. Zakończenie utrudnień przewidywane jest na godz. 14.15.

 

W związku z tym trasę zmieni dwanaście linii autobusów miejskich. Chodzi o linie: 3, 6, 7, 8, 10, 13, 16, 17, 19, 20, 26, 30, które w tym czasie będą jeździły trasami zastępczymi, korzystając tam z istniejących przystanków. Szczegółowe informacje o zmienionych trasach znaleźć można na stronie Białostockiej Komunikacji Miejskiej.

 

Tradycyjnego Orszaku Trzech Króli – współorganizowanego przez władze miasta i Archidiecezję Białostocką – nie było w Białymstoku od 2020 roku. W 2021 – w związku z obostrzeniami związanymi z koronawirusem – miał on formę internetowej transmisji, której główną częścią był misyjny koncert kolęd, a trzej królowie samotnie przeszli ulicami do stajenki ustawionej w centrum miasta. W ubiegłym roku miał formę spaceru po wyznaczonej trasie, który można było odbyć indywidualnie, z bliskimi czy znajomymi. Dla jego uczestników przygotowano grę miejską z nagrodami. Ta forma orszaku również miała związek z pandemią. (PAP)

 

 

Red. OKO

Fot. Podlaskie24.pl archiwum

PAP Regiony

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy