Białystok. Prezydent Truskolaski powołał Pełnomocnika do spraw Osób z Niepełnosprawnościami

W Urzędzie Miejskim w Białymstoku (1.12) rozpoczął działalność Pełnomocnik Prezydenta Miasta Białegostoku do spraw Osób z Niepełnosprawnościami. Prezydent Tadeusz Truskolaski powołał na to stanowisko Katarzynę Subietę

Katarzyna Subieta to wieloletni pracownik Departamentu Spraw Społecznych. Zajmuje się zawodowo polityką zdrowotną, uzależnieniami i przeciwdziałaniem przemocy w rodzinie oraz wspieraniem projektów realizowanych na rzecz osób z niepełnosprawnościami. Jest wiceprezesem i koordynatorem lokalnym Miasta Białystok w Stowarzyszeniu Zdrowych Miast Polskich.

Do zadań pełnomocnika należy między innymi:

Współpraca z instytucjami i organizacjami pozarządowymi działającymi na rzecz osób z niepełnosprawnościami.

Podejmowanie działań zmierzających do zapewnienia równego traktowania, promowanie idei poszanowania praw osób z niepełnosprawnościami.

Zachęcanie mieszkańców do wspólnego udziału w przedsięwzięciach i uroczystościach społecznych, kulturalnych, sportowych, promujących działania na rzecz środowiska osób z niepełnosprawnościami.

Inicjowanie i opracowywanie strategii i programów służących poprawie warunków życia i integracji społecznej osób z niepełnosprawnościami.

Wnioskowanie do Prezydenta Miasta Białegostoku o powoływanie zespołów roboczych, konsultacyjno-doradczych z udziałem organizacji pozarządowych związanych z wdrażaniem działań na rzecz osób z niepełnosprawnościami.

Współpraca z pełnomocnikami działającymi w podobnej tematyce w Polsce i za granicą.

– Jeżeli człowiek sam jest sprawny, to potrzeb osób z niepełnosprawnościami nie widzi. Jednak wystarczy usiąść na wózku i spróbować wjechać na wysoki krawężnik. Wtedy zauważa się, jaki jest to problem. Dlatego też musimy się lepiej wsłuchiwać w głosy osób z niepełnosprawnościami, i taką rolę pełnomocnik będzie spełniał – powiedział prezydent Tadeusz Truskolaski.

Siedzibą pełnomocnika ds. osób z niepełnosprawnościami jest Departament Spraw Społecznych przy ulicy gen. J. Bema 60/1. Z pełnomocnikiem można też kontaktować się telefonicznie 85 869 6570 lub za pomocą poczty elektronicznej: ksubieta@um.bialystok.pl.

 

Red. M.L.

Fot. Dawid Gromadzki UM Białystok

Urząd Miejski w Białymstoku

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy