Białystok. Specjalny telefon do zgłaszania zaginionych w sylwestra zwierząt


TOZ uruchamia specjalny telefon, by pomóc odnaleźć zagubione zwierzęta w sylwestra

Pogotowie sylwestrowe to pomysł białostockiego oddziału Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami, aby pomóc w odnajdywaniu psów wystraszonych wystrzałami fajerwerków. Od środy (30.12) po południu zacznie działać numer, pod który można zgłaszać zagubione i znalezione zwierzęta.

Informacje o zagubionych i znalezionych zwierzętach można od środy po południu zgłaszać pod numerem 505 978 439. Będzie on czynny do 3 stycznia – poinformował białostocki oddział Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami. Uruchomiono też wydarzenie w mediach społecznościowych pod hasłem „Pogotowie Sylwestrowe TOZ Białystok”.

Wszyscy wiemy, jak bardzo cierpią nasze zwierzaki z powodu corocznych wybuchów petard i fajerwerków. Co roku wiele z naszych zwierzaków zostaje zagubionych. Ogromny strach i przerażenie powoduje ucieczkę i pęd przed siebie. Wystraszone zwierzęta nie potrafią znaleźć drogi powrotnej do domu. Bywa, że pędzone paniką wpadają pod samochody. Zróbmy wszystko, żeby uniknąć takich sytuacji. Zagubionym zwierzętom pomóżmy wrócić do domu – podaje TOZ.

Organizacja zachęca, by pod podanym numerem zostawić wiadomość o znalezionym lub zagubionym zwierzęciu. Natomiast w mediach społecznościowych można publikować zgłoszenia ze zdjęciami. TOZ będzie sprawdzał wszystkie i starał się łączyć znalazców z osobami, które psy zgubiły.

W mediach społecznościowych będą pojawiały się też informacje o psach, które w tym czasie trafiły do Schroniska dla Zwierząt w Białymstoku.

TOZ i schronisko proszą też właścicieli zwierząt domowych o szczególny nadzór nad nimi w tym czasie, a także o dołączenie do obroży zawieszki z numerem telefonu.

Red. OKO


Na podst. PAP

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy