By nie musiały odchodzić w schronisku w samotności- akcja ” Pora na Psiego Seniora”

Zapomniane, niechętnie adoptowane, ale z radością w oczach i ogromną potrzebą bliskości. Niektóre z nich, w schroniskowych boksach spędziły wiele lat. Styczeń należy do psich seniorów i to na promocji ich adopcji, szczególnie skupi się Schronisko w Białymstoku.

W schronisku mieszka 200 psów, w tym 60 z nich ma powyżej 10 lat.  Niestety psi seniorzy nie są tak chętnie adoptowani, a mogą być tak samo wspaniałymi towarzyszami życia, jak młodsze psy. Estera, Karmel, Berta, Melon i wiele innych psów czekają od lat na dom.

Seniorzy mają w naszych sercach szczególne miejsce

Seniorzy ze Schroniska dla Zwierząt w Białymstoku mają w naszych sercach szczególne miejsce – często zapomniane, niechętnie adoptowane, ale z iskrą życia w oczach i radością, gdy są zauważane, miziane, zabierane na spacery, gdy się je po prostu kocha… one to wiedzą– podają organizatorzy akcji „Pora na Psiego Seniora”.

W walce o godną, psią emeryturę mają pomóc liczne akcje organizowane przez wolontariuszy.  Przez cały miesiąc publikowane są albumy ze zdjęciami psich seniorów oraz opowieści z Doliny Dolistówki o ich życiu. Co więcej w schronisku na boksach pojawiły się specjalne tabliczki ” Uwaga ! Psi Senior ”

Seniorska poczta i wspólna herbatka

Dla osób zainteresowanych adopcją już w najbliższą niedzielę( 19.01) zorganizowano kameralny spacer z najstarszymi psami, aby móc lepiej się poznać oraz zadać kilka pytań pracownikom schroniska. Akcjom z udziałem psów towarzyszy także „Seniorska poczta” , podczas której można napisać list do wybranego seniora, wrzucić do skrzynki, a na koniec listy zostaną opublikowane. Na ostatnią niedzielę stycznia zaplanowano, w jednej z białostockich kawiarni „Herbatkę na czterech łapkach”, podczas której można będzie spędzić miłe chwile z psimi staruszkami.


Postanowiliśmy jako ich wolontariusze i wolontariuszki utworzyć szczególne miejsce w sieci, gdzie będziemy o nich głośno mówić… chcemy zdążyć, by nie musiały odchodzić w schronisku w samotności…– dodają.

Red. Laura Maksimowicz

Fot. Schronisko w Białymstoku

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy