Gmina Kobylin-Borzymy będzie miała nową świetlicę


Mieszkańcy gminy Kobylin-Borzymy będą mieli nową świetlicę

Na posiedzeniu, 1 października, zarząd województwa przyznał blisko 400 tys. zł dofinansowania na projekt zgłoszony przez gminę Kobylin-Borzymy. Dotacja pochodzi z funduszy europejskich.

Świetlica będzie służyła mieszkańcom miejscowości Piszczaty-Piotrowięta i Piszczaty-Kończany. Zdegradowany budynek jest obecnie wykorzystywany sporadycznie. Nie mogą się tam odbywać spotkania w większym gronie. Aby bezpiecznie służyć lokalnej społeczności, wymaga przebudowy i remontu.

– Mam nadzieję, że po remoncie będzie tam tętniło życie. Zostaną zorganizowane zajęcia edukacyjne, spotkania, imprezy, znajdzie się miejsce dla seniorów, dzieci czy organizacji pozarządowych – mówił Marek Olbryś. – Bardzo jest ważne stworzenie miejsc, w których chcą spędzać czas ludzie zarówno młodzi, najmłodsi, jak i nieco starsi – podkreślił.

Dzięki przedsięwzięciu, które wpisuje się w ramy tzw. małej rewitalizacji, zdegradowany obiekt będzie w pełni wykorzystywany na cele społeczne, kulturalne i rekreacyjne.

Wartość projektu to blisko 600 tys. zł, z czego dotacja pokryje 400 tys. zł. Remont będzie prowadzony przez cały 2022 rok.

Projekt został złożony do Lokalnej Grupy Działania Stowarzyszenie N.A.R.E.W.

Red. M.L.

Fot. Urząd Gminy Kobylin-Borzymy

Wrota Podlasia

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy