Młodzi z Białegostoku będą się modlić o pokój na świecie na spotkaniu Taize

Powodów do wyjazdu jest kilka. Można zwiedzić nieznane sobie miasto oraz poznać ludzi, którym przyświecają podobne wartości z całej Europy. Głównym celem jednak, jest umocnienie relacji pomiędzy wiernymi wszystkich wyznań chrześcijańskich. 

Corocznie, w różnych miastach europejskich spotykają się młodzi wiary chrześcijańskiej. Protestanci, katolicy oraz osoby wyznania prawosławnego chcą poświęcić swój czas noworoczny na dialog pomiędzy sobą. Tegorocznym gospodarzem Europejskiego Spotkania Młodych jest Wrocław. Do tzw. Wenecji Północy przyjedzie młodzież z całej Europy oraz Polski. Mieszkać będą u rodzin, które zgłosiły chęć zaproszenia ich do siebie.

Zbliżamy się do siebie jako Kościół

Gościnność ludzi, którzy przyjmują nas w swoich domach, karmią nas i czekają na nas jest niesamowita.Gospodarze otwierają się na ludzi, których kompletnie wcześniej nie znali. Można poznać ludzi o odmiennych poglądach, z różnych wyznań chrześcijańskich. Zbliżamy się do siebie jako Kościół. Nawzajem się poznajemy i wspólnie modlimy– przekazał jeden z organizatorów, ks. Tomasz Kozłowski.

Uczestnicy swój dzień będą rozpoczynać wspólną modlitwą. Okazją do rozmowy będą spotkania w tzw. małych grupach. Czekają na nich liczne warsztaty oraz konferencje, poprowadzone przez osoby z pasją, które swoim życiem chcą zmieniać świat na lepsze. Poruszone zostaną nie tylko tematy religijne, ale również społeczne, kulturalne i polityczne. W wolnym czasie są zachęcani do zwiedzania miasta, w czym na pewno pomoże darmowa komunikacja miejska.

Modlitwa o pokój

Młodzi ludzie spotykają się tam po to, by modlić się o pokój na świecie. Atmosfera jest wyjątkowa. Można na tym wydarzeniu doświadczyć miłości drugiego człowieka. Atrakcyjna dla mnie była także możliwość poznania innych kultur i nowego miejsca– podzieliła się uczestniczka poprzednich Europejskich Spotkań Młodych Taize, Laura Augustyn.

Okres noworoczny nie mógłby się odbyć bez zabawy sylwestrowej. Sylwester w tym przypadku będzie przeżywany w gronie międzynarodowym. Świętowanie rozpocznie wspólna modlitwa o pokój oraz wyjście do centrum miasta by złożyć sobie nawzajem życzenia noworoczne i podziwiać sztuczne ognie. Następnie ” Święto Narodów”

Wyjazd z Białegostoku jest planowany w nocy 27.12.2019, zaś powrót 1.01.2020. Koszt to 260 zł + transport pociągiem. Zapisać się można do 27.11.2019( włącznie) przez formularz dostępny na wydarzeniu na Facebooku” Białystok na Taize we Wrocławiu”. Przedział wiekowy to 16-35 lat. 

 

Red. Laura Maksimowicz

Fot. KBO ŚDM

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy