Wmurowano kamień węgielny pod muzeum bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Okopach

W piątek wmurowano kamień węgielny pod powstające w Okopach (Podlaskie) muzeum bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Jak podkreśliła minister kultury i dziedzictwa narodowego Marta Cienkowska, to symboliczny akt pamięci, odpowiedzialności i troski, by historia ks. Jerzego była opowiadana kolejnym pokoleniom. Muzeum w Okopach, rodzinnej miejscowości ks. Jerzego Popiełuszki, będzie oddziałem Muzeum Podlaskiego. Jego budowa rozpoczęła się […]

Czytaj dalej…

Suwałki. W Areszcie Śledczym powstanie nowy pawilon za 43 mln zł

43 mln zł będzie kosztował nowy pawilon dla 255 osadzonych w Areszcie Śledczym w Suwałkach. W piątek (12.05) został wmurowany kamień węgielny W uroczystości wziął udział wiceminister sprawiedliwości Piotr Cieplucha, który powiedział, że nowoczesny budynek poprawi bezpieczeństwo funkcjonariuszy i osadzonych. „To zwiększenie wydolności całej służby więziennej. Ten pawilon będzie wpisywał się w sieć rozbudowywanej w […]

Czytaj dalej…

Partnerzy