? Od 12 lutego stoki i wypożyczalnia w Szelmencie dostępne bez ograniczeń ⛷

To dobra wiadomość dla miłośników zimowych sportów. W piątek (12.02) oficjalnie zainaugurowany zostanie sezon zimowy w Wojewódzkim Ośrodku Sportu i Rekreacji „Szelment”

Temperatura i aura to najwięksi sojusznicy Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji (WOSiR) w Szelmencie. Utrzymujące się minusowe stopnie oraz tony prawdziwego śniegu pokrywają cały teren. Na wielbicieli nart czekają już przygotowane trasy. Nie zabraknie także atrakcji dla najmłodszych. Wszystko startuje w najbliższy piątek (12.02) o godz. 10:00.

Ekipa zimowego Szelmentu czeka już w blokach startowych, aby móc przywitać pierwszych amatorów prawdziwej zimy.

– Ruszamy pełną parą – powiedział Wrotom Podlasia Daniel Racis, prezes WOSiR Szelment. – Otwarte będą wyciągi, wypożyczalnia i hotel.

Co czeka na sympatyków zimy?

Snowpark (dla fanów freestyle’u) oraz 10 tras narciarskich o różnej skali trudności (trasy niebieskie, czerwone i czarne), a także specjalny tor śnieżno-lodowy do zjazdów pontonem dla wielbicieli snowtubingu. Na zziębniętych po kilku godzinach zabawy będzie też czekało coś ekstra, o czym nie zapomnieli włodarze Szelmentu.

Ze specjalnego foodtrucka będą dostępne gorące napoje i jedzenie – zapewnił Daniel Racis.

Stoki i wypożyczalnia dostępne będą bez ograniczeń

Konieczne jednak będzie zachowywanie dystansu, noszenie maseczek oraz stała dezynfekcja rąk. W przypadku miejsc noclegowych, zainteresowanie uwolnieniem stoków było tak duże, że prawie wszystkie miejsca w lutym zostały już zarezerwowane. Obecne ograniczenia pozwalają jedynie na 50% obłożenia. Można jednak szukać wolnych noclegów w kolejnych tygodniach.

 

Red. M.L.

Fot. WOSiR Szelment

na podst. Wrót Podlasia

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy