31-letni mieszkaniec powiatu bielskiego chciał kupić pompę ciepła – stracił 54 tysiące złotych

31-letni mieszkaniec powiatu bielskiego stracił 54 tysiące złotych, kiedy chciał kupić w internecie pompę ciepła

Do policjantów z bielskiej komendy zgłosił się mężczyzna, który został oszukany podczas zakupu pompy ciepła w internecie.

W lipcu ubiegłego roku 31-latek znalazł w sieci atrakcyjną ofertę i napisał do sprzedającego. Ten zapewniał, że pompa zostanie zainstalowana w najbliższych 4 miesiącach. Mieszkaniec powiatu bielskiego opłacił połowę kwoty. Po pewnym czasie otrzymał informację, że musi zapłacić również pozostałą kwotę. Wpłata całości miała być warunkiem zainstalowania pompy ciepła. Po wpłacie reszty należności kontakt z rzekomymi przedstawicielami firmy urwał się, a 31-latek nie otrzymał zamówionego towaru, ani też zwrotu pieniędzy.

Policjanci przypominają!

Podczas zakupów w internecie pamiętajmy o ostrożności i sprawdzaniu wiarygodności sprzedających.

Zachowajmy czujność szczególnie, kiedy przedmiot wystawiony jest w atrakcyjnej cenie. Robiąc zakupy w internetowym sklepie warto sprawdzić najpierw, czy dana firma rzeczywiście istnieje i przeczytać komentarze innych osób. Nie działajmy w pośpiechu.

Pamiętajmy, że z sieci korzystają także oszuści, którzy bez skrupułów wykorzystają brak czujności czy niewiedzę kupujących.

Red. M.L

Fot. iStockPhoto

Podlaska Policja

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy