Radny Choroszczy nie ujawnił majątku- straci mandat?

Radny Jacek Karol Jaroszewicz nie złożył wymaganego oświadczenia majątkowego za 2021 rok. Z tego powodu na najbliższej sesji Rady Miejskiej radni podejmą decyzję o wygaszeniu jego mandatu. Jeżeli tak się stanie, Burmistrz Choroszczy, Robert Wardziński, będzie zobowiązany powiadomić Komisarza Wyborczego. Wtedy z dużym prawdopodobieństwem  zostaną przeprowadzone wybory uzupełniające w okręgu nr 8, aby Rada utrzymała odpowiednią liczbę zasiadających.

Radny Jacek Jaroszewicz do Rady Miejskiej został wybrany w 2014 roku z Komitetu Wyborczego Wyborców Roberta Wardzińskiego Szansa na rozwój. W 2018 roku reelektował startując z Komitetu Wyborczego Roberta Wardzińskiego Rozwój na lata.

Radni podczas swojej kadencji mają obowiązek regularnie składać oświadczenia majątkowe. Niedopełnienie tego obowiązku grozi wygaszeniem mandatu.

Oprócz uchwały w sprawie odwołania radnego, radni podejmą też tematy związane ze zwiększeniem wydatków na administrację publiczną, ustaleniem wysokości opłat za pobyt dziecka w Żłobku Samorządowym nr 1 w Choroszczy, czy przebudową skrzyżowań.

Najbliższa sesja Rady Miejskiej odbędzie się 11.08.2022 o godzinie 13.00, a jej przebieg można będzie śledzić on-line przez portal https://esesja.pl .

 

 

 

Red. RoshE

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy