Aktywny koniec roku 2022 Senatora RP Mariusza Gromko

Wymieniony parkiet i nowe trybuny w hali sportowej Szkoły Podstawowej w Choroszczy

Modernizacja hali sportowej Szkoły Podstawowej w Choroszczy była możliwa dzięki dofinansowaniu z Polskiego Ładu. Jej łączny koszt to ponad 400 tys. zł, a 85 procent tej sumy stanowi rządowe dofinansowanie.

Dobre warunki do uprawiania sportu dla dzieci i młodzieży są niezwykle ważne. Na takim obiekcie mogą odbywać się zarówno wydarzenia sportowe, ale stworzona została również przestrzeń do różnych wydarzeń artystycznych i wierzę, że ta sala będzie tętniła życiem przez cały czas – mówił podczas uroczystego otwarcia zmodernizowanej hali Senator RP Mariusz Gromko.

Więcej informacji z regionu i pracy Senatora RP Mariusza Gromko na profilu Facebookowym https://www.facebook.com/MariuszGromko1.

Spotkanie opłatkowe w Turośni Kościelnej

W bożonarodzeniowy nastrój gości wprowadził koncert Śpiewającej Rodziny Kaczmarków . W Gminnym Ośrodku Kultury zabrzmiały światowe przeboje gwiazd estrady, m.in. Strangers in the night i My way oraz najpiękniejsze polskie kolędy: Lulajże Jezuniu, Gdy śliczna Panna czy Bóg się rodzi.

Serdeczne dziękuję Wójtowi za zaproszenie oraz lokalnej społeczności za ciepłe i serdeczne przyjęcie – powiedział Senator RP Mariusz Gromko.

Prawo i Sprawiedliwość wspiera rolników

Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy wprowadzający korzystne zmiany w ubezpieczeniu społecznym rolników. Od 2023 roku minimalna emerytura rolnicza w KRUS, po 25 latach opłacania składki, nie może być niższa od najniższej emerytury z ZUS.  To kolejne mocne wsparcie pracujących na wsi i zapewniających nam wszystkim bezpieczeństwo żywieniowe rolników.

 

Nowy wóz, z którego korzystać będą funkcjonariusze z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej posterunek w Dąbrowie Białostockiej

Nowy wóz, z którego korzystać będą funkcjonariusze z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej posterunek w Dąbrowie Białostockiej kosztował ponad 1,1 mln zł.  Zakup był możliwy dzięki wsparciu z budżetu państwa (610 tys. zł), Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (425 tys. zł) i Funduszu Wojewódzkiego Wsparcia Państwowej Straży Pożarnej (89 tys. zł).
Jednocześnie dotychczas użytkowany w Państwowej Straży Pożarnej samochód ratowniczo-gaśniczy został przekazany jednostce OSP w Przystawce.

Oficjalnie została również przekazana decyzja o włączeniu jednostki OSP Ostra Góra do KSRG.
Jest to siedemnasta jednostka na terenie powiatu sokólskiego. Jej włączenie do krajowego systemu wpłynie znacząco na podniesienie potencjału ratowniczego i poziomu zabezpieczenia przeciwpożarowego powiatu sokólskiego.

Dzięki nowemu doposażeniu zwiększy się bezpieczeństwo powiatu sokólskiego. Gratuluję jednostkom, do których dotrą nowe wozy. Jest to wsparcie dla waszej odważnej, ciężkiej i szlachetnej służby. Niech wam dobrze służą – mówił podczas przekazania wozu Senator RP Mariusz Gromko. 

Biuro Senatorskie
Mariusza Krzysztofa Gromko
15-879 Białystok, ul. Stołeczna 2
tel. +48 729-887-075, e-mail: Senator.Gromko@gmail.com

Filie: 16-100 Sokółka, Plac Kościuszki 5
18-100 Łapy, ul. Armii Krajowej 1

https://www.facebook.com/MariuszGromko1

 

http://www.gromko.pl

Fot. Biuro Senatorskie  Mariusza Krzysztofa Gromko

Sfinansowano ze środków Biura Senatorskiego Mariusza Krzysztofa Gromko

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy