Augustów. Areszt dla 27-latka za podpalenie brata

Augustów. Areszt dla 27-latka za podpalenie brata

Sąd Rejonowy w Augustowie (Podlaskie) aresztował na trzy miesiące 27-latka, który w sobotę oblał benzyną i podpalił swojego brata. Napastnik był pod wpływem narkotyków. W wyniku podpalenia doszło do pożaru domu.

„Śledczy postawili podejrzanemu zarzut narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia i zniszczenia mienia. Prokuratura skierowała do sądu wniosek o trzymiesięczny areszt dla mężczyzny, który został uwzględniony przez sąd”- przekazała w środę prokurator rejonowa w Augustowie Joanna Gref-Drejer.

 

Do zdarzenia doszło w sobotę późnym wieczorem w Augustowie. Dyżurny miejscowej komendy otrzymał informację, że 27-letni mężczyzna podpalił swojego brata, oblewając go łatwopalną substancją.

Wołanie o pomoc

Policjanci, którzy przybyli do płonącego mieszkania usłyszeli w nim wołanie o pomoc. Zauważyli kobietę, która nie mogła się wydostać z zadymionego pomieszczenia. Wyważyli okno i wydostali kobietę.

 

Przy posesji przebywał również pokrzywdzony mężczyzna, który zdążył ugasić swoje płonące ubranie. Policjanci ustalili, że został oblany łatwopalną substancją przez swojego brata, a następnie podpalony. Funkcjonariusze przekazali osoby pokrzywdzone ratownikom medycznym, a sami rozpoczęli poszukiwania sprawcy.

 

27-latek, który uciekł z miejsca został zatrzymany przez policjantów po pościgu, niespełna kilometr od posesji, w swoim mieszkaniu. Wstępne badanie narkotesterem wykazało obecność narkotyków w jego organizmie. Podejrzewanemu do dalszych badań została pobrana krew.(PAP)

Red. OKO

PAP Regiony

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy