Będą nowe żłobki w Siemiatyczach i Supraślu

Siemiatycze i Supraśl dostały fundusze na stworzenie żłóbków z rządowego programu “Maluch Plus”. Miejsca ma tam znaleźć  blisko 50 dzieci.

W  Supraślu żłobek dla 23 dzieci powstanie w budynku szkoły przy ul. Piłsudskiego. To będzie pierwszy żłóbek w miasteczku Samorząd dostanie na to 640 tys. zł.

Siemiatycze na otwarcie żłobka dostaną 630 tys. zł. Miejsce w nim znajdzie 21 dzieci.

Żłobek z programu Maluch +  powstanie w budynku gimnazjum w Siemiatyczach, gdzie już działa przedszkole. W tym roku  gminę czeka przystosowanie do tego celu kilkupiętrowego skrzydła budynku. Dobudowana będzie stołówka i powstanie nowy plac zabaw.


W Suwałkach powstanie 122 miejsca opieki nad najmłodszymi. Rząd przeznaczy na to 2,68 mln zł  a także 12,2 tys. zł na ich funkcjonowanie.

Dzięki Maluch+ w Podlaskiem powstanie 555 nowych miejsc dla najmłodszych

 

W województwie podlaskim podmioty gminne i inne w 12 placówkach opieki dla najmłodszych utworzą  555 nowych miejsc. W sumie to 166 nowo tworzonych samorządowych miejsc dla maluchów w województwie podlaskim.

 

Podmioty niepubliczne, dzięki wsparciu w kwocie ponad 2,65 mln zł, utworzą 389 miejsc dla najmłodszych i zapewnią ich funkcjonowanie w 3 gminach.


 

Placówki opieki nad naszymi najmłodszymi pociechami są bardzo potrzebne. Pozwalają rodzicom wrócić na rynek pracy, łatwiej godzić życie zawodowe z rodzinnym.W tym roku po raz kolejny budżet programu Maluch+ wyniósł 450 mln zł, czyli trzy razy więcej niż na starcie programu w 2015 r. Dzięki temu powstanie w tym roku w całej Polsce prawie 27,6 tys. nowych miejsc opieki” – mówi Elżbieta Rafalska, minister rodziny, pracy i polityki społecznej.

 

Nowe żłobki zaczną funkcjonować w styczniu 2020 roku.

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy