Będzie więcej autobusów PKS z Białegostoku do Supraśla

W dni robocze zwiększona będzie ilość kursów. W szczególności zostanie umożliwiony dojazd mieszkańców Supraśla do pracy na godzinę 7:00, i zwiększona będzie ilości kursów w godzinach popołudniowych. Dodane też będą kursy w soboty i niedziele, po południu i wieczorem. Takie są ustalenia rozmów władz gminy Supraśl z PKS Nova. Ogłosił to supraski urząd na swojej stronie internetowej. 

 

W komunikacie, który ukazał się na stronie internetowej gminy Supraśl czytamy:

 

„Ponieważ miasto Białystok nie wyraziło chęci odtworzenia linii 111 BKM w pierwotnym kształcie, a zaproponowało nierealne finansowo i technicznie przedłużenie linii nr 13, oraz stworzenie tzw. wahadła Supraśl – obrzeże miasta Białystok (ul. Wiślana), Burmistrz Supraśla podjął decyzję o współpracy w zakresie komunikacji zbiorowej z PKS Nova.

W dniu 05 lipca, w imieniu Burmistrza Supraśla kolejne spotkanie robocze z PKS Nova w sprawie zwiększenia ilości kursów do Supraśla przeprowadził Sekretarz Gminy Mariusz Żukowski. W celu rozwiązania najpilniejszych problemów komunikacyjnych ustalono m.in. że w dni robocze zwiększona będzie ilość kursów (o około osiem). W szczególności zostanie umożliwiony dojazd mieszkańców Supraśla do pracy na godzinę 7:00 i zwiększona będzie ilości kursów w godzinach popołudniowych, tj. po pracy. Dodane też będą kursy w soboty i niedziele, po południu i wieczorem.

Zgodnie z przepisami prawa, PKS Nova ma ustawowy obowiązek uzgodnić przedmiotowe zmiany w rozkładzie z zarządcami dróg: miejskich w Białymstoku, Podlaskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Białymstoku oraz gminy Supraśl oraz uzyskać pozwolenie od Prezydenta Miasta Białegostoku, po którego terenie odbywają się kursy autobusowe. Uzgodniono, że na początku przyszłego tygodnia PKS Nova wystąpi o uzyskanie wszelkich zezwoleń.

Nowy rozkład będzie mógł być realizowany po jego zatwierdzeniu przez w/w organy. Im szybciej to nastąpi, tym szybciej nowy rozkład wejdzie w życie.

Jednocześnie Urząd Miejski w Supraślu prowadzi dalsze rozmowy w sprawie rozwiązania systemowego, tj. docelowego ustalenia liczby kursów autobusowych, zasad finansowania, wprowadzenia ulg w przejazdach oraz nowoczesnego, niskopodłogowego taboru”.

 

 

Red. M.L.

Fot. Podlaskie24.pl / pksnova.pl/

Urząd Gminy Supraśl

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy