Bezpieczne ferie 2019. Gra terenowa

Jak bezpiecznie spędzić ferie? Gdzie można a gdzie nie można się ślizgać? Jak się ustrzec groźnego psa i  jak powinien wyglądać dobrze przygotowany do trasy autokar? Gdzie zgłosić autobus do kontroli?

Tego wszystkiego mogły się dziś dowiedzieć dzieci i ich opiekunowie na terenie Szkoły Podstawowej nr 24 w Białymstoku od policjantów i strażaków. Mundurowi zorganizowali dla nich grę terenową, która poruszała tematykę związaną z promowaniem zasad bezpiecznego wypoczynku. Zwracali uwagę na kwestie bezpieczeństwa w okresie ferii a do tego dzieci doskonale się przy tym bawiły.

Było wspólne ze strażakami jeżdżenie na saniach ratunkowych. Policyjny pozorant i treser pokazywali jak radzić sobie z agresywnym psem. Dzieci przeciągały linę na śniegu. Biegały i walczyły na śnieżki. Niejeden uczeń mógł pokazać co potrafi w terenowych konkursach.

Do tego dzieci dowiedziały się jak jeździć na nartach i sankach, żeby nic im się nie stało. Wszystko po to, by nasze pociechy podczas ferii bezpiecznie wypoczęły, a po dwóch tygodniach beztroski – szczęśliwe i zadowolone – wróciły do szkoły. A teraz …na ferie!

Zobacz relację filmową z wydarzenia i dowiedz się jak bezpiecznie spędzić ferie.Podpowiadają służby i dzieci:

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy