Bezpłatna rehabilitacja dla dzieci w Białymstoku

Bezpłatna rehabilitacja dla dzieci w Białymstoku.

Po raz trzeci Fundacja „Pomóż Im” zrealizuje projekt pod nazwą „Ruch kluczem do aktywności i rozwoju”, w ramach którego zapewni bezpłatną rehabilitację 15 dzieciom z Białegostoku. Zadanie jest finansowane ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Każdy uczestnik projektu będzie miał zapewnionych 10 zabiegów oraz dodatkową wizytę wstępną, oceniającą stan dziecka i kwalifikującą do indywidualnej terapii. Rehabilitacja będzie odbywała się  w Familijnym Centrum Medycznym prowadzonym przez Fundację „Pomóż Im”, przy ul. Mazowieckiej 33 w Białymstoku.

To już trzecia edycja projektu „Ruch kluczem…”, którą realizujemy ze środków PFRON – informuje Ewa Sadowska, wiceprezes Fundacji „Pomóż Im”. – Za każdym razem nie mamy problemów z rekrutacją dzieci, ponieważ zapotrzebowanie na rehabilitację w mieście jest bardzo duże. Kolejki na nią są długie i pacjenci czekają kilka miesięcy, a dzięki temu projektowi mogą skorzystać z nieodpłatnej rehabilitacji już od sierpnia – dodaje Ewa Sadowska.
Zabiegi realizują wykwalifikowani terapeuci z wieloletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi z wykorzystaniem narzędzi stymulujących rozwój. W ramach poprzednich dwóch edycji projektu z nieodpłatnej rehabilitacji skorzystało 50 dzieci.

Dzieci rozpoczną zabiegi już 2 sierpnia. Rekrutacja trwa do końca lipca.

Liczba miejsc jest ograniczona. Zgłoszenia do udziału w projekcie przyjmuje rejestracja Familijnego Centrum Medycznego, tel. 85 67 77 022. Dodajmy, że FCMed zmienia lokalizację, przenosząc się z ul. Ciołkowskiego do centrum miasta. Rehabilitacja dzieci odbędzie się już w nowej siedzibie przy ul. Mazowieckiej.

Red. M.L.

Fot. Fundacja Pomóż Im

Fundacja Pomóż Im

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy