Białystok. KAS zlikwidowała dziuplę z nielegalnymi papierosami i alkoholem

Podlaska KAS zlikwidowała tzw. dziuplę z papierosami i alkoholem z przemytu

W mieszkaniu białostoczanina funkcjonariusze celno-skarbowi znaleźli ponad 6,1 tys. paczek papierosów i 600 litrów alkoholu. Gdyby towar trafił na rynek, budżet państwa straciłby blisko 180 tys. zł.

„64-letni mieszkaniec Białegostoku, u którego mundurowi znaleźli nielegalny towar, usłyszał zarzuty z Kodeksu karnego skarbowego. Grozi mu grzywna” – poinformował w poniedziałek (16.01) oficer prasowy podlaskiej KAS podkom. Maciej Czarnecki.

Sprawa zaczęła się od kontroli przeprowadzonej przez służbę celno-skarbową w pobliżu jednego z miejskich targowisk. 64-latek miał przy sobie kilkadziesiąt paczek papierosów z Białorusi. Wszystko wskazywało, że to nie jedyny nielegalny towar, jakim dysponuje ów mężczyzna, więc podjęta została decyzja o przeszukaniu jego mieszkania.

Tam funkcjonariusze znaleźli ponad 6,1 tys. paczek papierosów z białoruską akcyzą i 600 litrów alkoholu, również pochodzącego z przemytu.

„Papierosy i butelki z wódką znajdowały się m.in. w łóżku, w szafie i w kilku szafkach i szufladach” – dodał Czarnecki.

Z szacunków KAS wynika, że gdyby ten towar trafił do obrotu, budżet państwa straciłby blisko 180 tys. zł na niezapłaconych podatkach i innych należnościach.

Red. M. L.

Fot. Podlaska KAS

Izba Administracji Skarbowej w Białymstoku

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy