Białystok. Kino w Zespole Szkół Elektrycznych przeszło metamorfozę

„Kino elektryk” – zwycięski projekt z Budżetu Obywatelskiego 2021 został zrealizowany

Pomysł obejmował kompleksową modernizację pomieszczenia kina szkolnego. W placówce trwa też budowa Centrum Kształcenia Zawodowego. 

Na projekt BO2021 „Kino elektryk” zagłosowało 3819 białostoczan. Realizacja pomysłu kosztowała ponad 531 tys. zł. W ramach inwestycji całkowitą metamorfozę przeszło pomieszczenie kinowe w placówce. Został przebudowany dach. Ściany i podłogi zostały poddane renowacji. Odnowiono system oświetleniowy i grzewczy. Zamontowano klimatyzację, kupiono fotele i sprzęt audiowizualny.

Nowa sala kinowa prezentuje się imponująco. Dzięki tej inwestycji uczniowie w komfortowych warunkach będą mogli rozwijać swoje umiejętności i zainteresowania – podkreślił zastępca prezydenta Białegostoku Przemysław Tuchliński. – Po zakończeniu prowadzonych teraz prac przy budowie CKZ, dofinansowanych przez Unię Europejską, placówka będzie jeszcze bardziej atrakcyjna dla młodzieży i zorientowana na aktualne potrzeby uczniów.

W Zespole Szkół Elektrycznych realizowany jest projekt „ZSE w Białymstoku – nowy wymiar edukacji”

Projekt ma się zakończyć w lutym 2023 roku. Wartość tej inwestycji to prawie 21 mln 853 tys. zł, w tym ponad 14 mln 991 tys. zł to dofinansowanie z UE. W ramach projektu budowane jest Centrum Kształcenia Zawodowego. Powstają w nowych budynku 23 nowe pracownie dydaktyczne i sala konferencyjna. Zostaną doposażone pracownie komputerowe i sale lekcyjne teoretycznych przedmiotów zawodowych w głównym budynku szkoły.

 

 

Red. M.L.

Fot. Adam Ludwiczak UM Białystok

Urząd Miejski w Białymstoku

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy