Białystok. Mikołaj z Laponii odwiedził dzieci z Kliniki Onkologii UDSK

Mikołaj z Rovaniemi w Laponii – Joulupukki z wizytą w Białymstoku

W niedzielny poranek (5.12) Mikołaj z Laponii wspólnie ze Śnieżynką odwiedzili pacjentów Kliniki Pediatrii Onkologii i Hematologii UDSK w Białymstoku. Z powodu pandemii nie mogli wejść do szpitala. Przywitali się jednak z dziećmi, i ich rodzicami przez szybę okna. Osobiście spotkali się z nimi m.in. ci, którzy już zakończyli leczenie onkologiczne.

Mikołajowi podczas tej wizyty pomagali wolontariusze Fundacji „Pomóż Im”.

Obecnie w białostockiej Klinice Pediatrii Onkologii i Hematologii UDSK przebywa około dwudziestu małych pacjentów. Wizyta Mikołaja to dla nich niezwykle przeżycie.

 

Dzieci się cieszą – mówi dr Katarzyna Muszyńska-Rosłan z „Fundacji Pomóż Im”, a także lekarz onkolog. – Dla nich to radość, nadzieja. Cokolwiek by się działo, czy to są dzieci zdrowe czy chore, Mikołaj jest bardzo ważny. W związku z tym, to że Mikołaj pamięta o nas, przyjeżdża reguralnie, i onkologia dziecięca też jest dla niego ważna, to jest bardzo budujący moment w całej wizycie Świętego Mikołaja w Białymstoku. (…) Zawsze tak jest, że dzieci piszą listy, rodzice piszą listy, a lekarze mają marzenie, żeby nasze dzieci szybko zdrowiały – dodaje dr Muszyńska-Rosłan.

 

W minionych latach Mikołaj z Rovaniemi w Laponii – Joulupukki – odwiedzał Białystok siedmiokrotnie. Z powodu pandemii takiej wizyty nie było w 2020 roku.

W tej całej sytuacji pandemicznej bardzo mocno potrzebujemy dobrych uczuć, które towarzyszą właśnie przyjazdowi Mikołaja, dlatego skoro było to możliwe, to zorganizowaliśmy jego przyjazd – mówi honorowy konsul Finlandii Andrzej Parafiniuk.

Przez cały dzień Mikołaj spotykać się będzie z podopiecznymi różnych fundacji, a wieczorem między 17 a 18 przejedzie bryczką przez centrum Białegostoku.

ZOBACZ RELACJĘ: 🧑‍🎄 Mikołaj z Laponii pod Kliniką Pediatrii Onkologii i Hematologii Uniwersyteckiego Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Białymstoku

Red. Monika Lenczewska

Fot. Monika Lenczewska/Podlaskie24.pl

5 1 vote
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy