Białystok. Mityng Gwiazd na Rynku Kościuszki

W niedzielę, 7 lipca, Rynek Kościuszki w Białymstoku zamieni się w lekkoatletyczną arenę. Na Mityngu Gwiazd zmierzą się medaliści olimpijscy, mistrzostw świata i Europy w lekkiej atletyce. Nie zabraknie sportowych emocji i atrakcji dla rodzin.

 

Impreza lekkoatletyczna z udziałem znakomitych sportowców zostanie zorganizowana po raz drugi. W nietypowej jak na wydarzenie sportowe przestrzeni, na trzech specjalnie zaaranżowanych arenach, rozegranych zostanie pięć konkurencji. Będą to: pchnięcie kulą kobiet i mężczyzn, skok wzwyż kobiet i mężczyzn oraz skok o tyczce mężczyzn.

 

W pierwszej edycji tej imprezy – w maju 2018 r. – wysoki poziom reprezentowali zawodnicy w pchnięciu kulą. I w tym roku nie zabraknie triumfatora sprzed roku – Brazylijczyka Darlana Romaniego. O rewanż będzie starał się Michał Haratyk – polski Mistrz Europy ze stadionu i hali. Stawkę kulomiotów powinni uzupełnić m.in. O’Dayne Richards – brązowy medalista mistrzostw świata z 2015 roku z Pekinu oraz Andrei Gag, który w 2016 roku był halowym wicemistrzem świata.

 

Równie ciekawie zapowiada się rywalizacja pań w pchnięciu kulą

 

Nie powinno zabraknąć ubiegłorocznej triumfatorki z Rynku Kościuszki Pauliny Guby. W zawodach zamierzają też wystartować: jamajska wicemistrzyni świata sprzed roku z Birmingham – Daniel Thomas-Dodd oraz Białorusinka Yulia Leantsiuk. Białostoczanie szczególnie powinni zaciskać kciuki za rekordzistkę Polski do lat 23 – Klaudię Kardasz. Przedstawicielka miejscowego Klubu Sportowego Podlasie osiągnęła już w tym miesiącu minimum uprawniające do startu w jesiennych mistrzostwach świata.

 

W skoku wzwyż wystąpi białostocka gwiazda lekkoatletyki – Kamila Lićwinko. Medalistka halowych mistrzostw świata i Europy mocno pracuje nad powrotem do formy po narodzinach córki. Zmierzy się m.in. z mistrzynią Azji Svetlaną Radzivil.

 

Wśród skoczków o powrót do rywalizacji na najwyższym światowym poziomie stara się też inny podopieczny białostockiego trenera Michała Lićwinko – Sylwester Bednarek, który jeszcze przed dwoma laty zwyciężył w halowych mistrzostwach Europy. Na skoczni skoku wzwyż zmierzyć się będzie mógł m.in. z Ilyą Ivanyukiem – brązowym medalistą mistrzostw Europy sprzed 2018 roku i z Donaldem Thomasem – byłym mistrzem świata.

 

O najwyższe loty w stolicy Podlaskiego znowu zadbają tyczkarze

 

W centrum Białegostoku nie powinno zabraknąć medalisty mistrzostw świata i Europy Piotra Liska. O zwycięstwo z polskim mistrzem powinien powalczyć Timur Morgunov – srebrny medalista mistrzostw Europy w Berlinie 2018.

 

Białostocki Mityng Gwiazd to impreza lekkoatletyczna, która w widowiskowej i dostępnej dla wszystkich formule zaprezentuje „królową sportu” na bardzo wysokim poziomie. To świetna okazja do obejrzenia gwiazd międzynarodowej lekkoatletyki na żywo, kibicowania im, a także zdobycia ich autografów. To także impreza dla całych rodzin, warto 7 lipca wybrać się na Rynek Kościuszki. Zapraszam” – powiedział zastępca prezydenta Rafał Rudnicki.

 

 

 

Program Mityngu Gwiazd:

 

  • godz. 11.00-12.00 – zabawa z lekkoatletyką, zajęcia dla dzieci i rodziców,
  • godz. 12.00-13.00 – rozgrzewka zawodników przed zmaganiami,
  • godz. 13.00-15.45 – zawody Mityng Gwiazd na Rynku Kościuszki w pięciu konkurencjach.

 

Red. M.L.

Fot. UM Białystok

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy