Białystok. Policjanci z grupy SPEED zatrzymali dwóch kierowców, którzy znacznie przekroczyli prędkość w centrum miasta

Policjanci z podlaskiej grupy SPEED zatrzymali w tym samym czasie pojazdy, których kierowcy znacznie przekroczyli prędkość w centrum Białegostoku. Najpierw kierowca hondy przekroczył prędkość o 73 km/h, a chwilę później kierowca mercedesa o 76 km/h. Obaj mężczyźni natychmiast stracili prawo jazdy i otrzymali mandaty karne.

Funkcjonariusze podlaskiej drogówki, wchodzący w skład grupy SPEED, tym razem zatrzymali jednocześnie prawo jazdy dwóm kierowcom. Do przekroczeń prędkości doszło w niedzielę (01.03.) wieczorem na ulicy Czesława Miłosza i św. Ojca Pio w Białymstoku. Policjanci pełniąc służbę nieoznakowanym radiowozem wyposażonym w wideorejestrator najpierw nagrali hondę, którą kierował białostoczanin. Mężczyzna jechał pojazdem 123 km/h, na odcinku gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h. Zaledwie kilka sekund później, kierowca mercedesa jadący w tym samym kierunku rozwinął prędkość do 146 km/h na odcinku drogi, na którym można jeździć maksymalnie 70 km/h.

Policjanci natychmiast zatrzymali pojazdy do kontroli

Obaj kierowcy za swoje nieodpowiedzialne zachowanie stracili prawo jazdy, a także otrzymali mandaty w wysokości 400 zł. Dodatkowo konto mężczyzn zasiliło 10 punktów karnych.

Funkcjonariusze przypominają, że podczas jazdy odpowiadamy nie tylko za własne bezpieczeństwo, ale również osób z nami podróżujących. Mundurowi apelują do wszystkich kierowców o szczególną uwagę, zachowanie rozsądku, a przede wszystkim o stosowanie się do przepisów ruchu drogowego, w tym ograniczeń prędkości.

 

Red. M.L.

Fot. Podlaskie24 / screen: Podlaska Policja

Policja Podlaska

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy