Białystok. Trasa Niepodległości otwarta!

Od środy (28.08) kierowcy mogą korzystać z nowej Trasy Niepodległości. To największa drogowa inwestycja w historii Białegostoku.

 

Trasa Niepodległości położona jest w zachodniej i południowo-zachodniej części Białegostoku. To całkowicie nowa droga, która przebiega przez kilka osiedli w zachodniej części miasta. Zaczyna się na granicy Białegostoku, i Kleosina przy ul. Wiadukt. Następnie przecina osiedla: Nowe Miasto, Zielone Wzgórza, Starosielce i Leśną Dolinę. Jest ostatnim elementem obwodnicy miejskiej prowadzącej zarówno do obwodnicy śródmiejskiej okalającej centrum miasta, jak i dróg wyprowadzających ruch drogowy w kierunku Warszawy, Lublina i Bobrownik. Kierowcy do dyspozycji mają po dwa pasy ruchu w każdą stronę, do tego drogi serwisowe. Powstało też 11 dwupoziomowych skrzyżowań i ścieżki rowerowe. Trasa połączona jest z Aleją Jana Pawła II i Narodowych Sił Zbrojnych. Wciąż trwa jednak budowa ronda na skrzyżowaniu tych ulic, ale kierowcy mają zapewniony przejazd. W tym miejscu ruchem kierują drogowcy.

 

Łącznie Trasa Niepodległości ma ok. 6 kilometrów

 

 

Trasa Niepodległości powstała z rocznym opóźnieniem

 

Pierwotnie kierowcy mieli z niej korzystać już w sierpniu zeszłego roku. Wykonawca kilka razy przesuwał termin zakończenia prac. Wskazywał, że miał problemy z budową m.in. przez ulewne deszcze.

Łączny koszt budowy drogi przekracza 350 mln zł.

 

 

Uroczyste otwarcie Trasy Niepodległości urozmaicił przejazd zabytkowych samochodów…

 

 

 

 

Urząd Miejski zorganizował przejażdżki „ogórkiem” po Trasie Niepodległości

 

Z okazji oficjalnego otwarcia Trasy Niepodległości mieszkańcy miasta mieli okazję przejechać się nową drogą zabytkowym „ogórkiem”. Autobus kursował z parkingu Stadionu Miejskiego przy ul. Słonecznej w kierunku ronda przy ul. ks. Popiełuszki, i z powrotem do stadionu. Chętnych na taką przejażdżkę nie brakowało…


 

Red. Monika Lenczewska

Fot. Gabriela Ożlańska/Podlaskie24.pl

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy