Białystok. W ostatni weekend wakacji punkt szczepień w Alfie działa dłużej

Ostatni weekend wakacji – punkt szczepień w Alfie działa dłużej

Przed nami ostatni weekend wakacji i piąta w tym roku niedziela handlowa. Chcąc umożliwić szczepienie przeciw COVID-19 jak największej liczbie klientów Centrum Handlowego Alfa w Białymstoku, działający tam punkt szczepień wydłuża godziny pracy i zaprasza w najbliższą sobotę i niedzielę od 10 do 20.

Wydłużenie godzin funkcjonowania punktu w CH Alfa w ostatni weekend wakacji jest także spowodowane dużym zainteresowaniem ze strony mieszkańców.

„Od 19 sierpnia, czyli dnia otwarcia punktu, zaszczepiły się tu 164 osoby, choć punkt działał dziennie przez cztery godziny” – informuje biuro wojewody podlaskiego.

– Wierzę, że dzięki wydłużeniu godzin pracy punktu więcej mieszkańców Białegostoku i okolic skorzysta z możliwości zaszczepienia się. Dotychczasowe wyniki udowadniają, że jest na to zapotrzebowanie. To cieszy, bo wkraczamy najpewniej w trudny okres pandemii, możliwej IV fali. Zachęcam wszystkich do szczepień – mówi wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski.

Punkt szczepień przeciw COVID-19 zlokalizowany jest na drugim piętrze Centrum Handlowego Alfa w Białymstoku, obok wind

Szczepi w nim zespół Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Białymstoku.

„Możesz zaszczepić się dwudawkowym preparatem firmy Pfizer lub jednodawkowym Johnson&Johnson. Wystarczy, że zgłosisz się do punktu z dowodem osobistym, nie musisz wcześniej się rejestrować. Na miejscu wypełnisz ankietę o aktualnym stanie zdrowia i przejdziesz kwalifikację lekarską” – informuje biuro wojewody podlaskiego.

To nie ostatnia okazja na zaszczepienie się przeciw COVID-19 w punkcie usytuowanym w CH Alfa.

Od poniedziałku (30.08) punkt będzie działał w godzinach 15 – 19.

W Polsce wykonano do tej pory blisko 36 milionów szczepień przeciw COVID-19, w pełni zaszczepionych jest ponad 18 milionów osób. W województwie podlaskim przekroczyliśmy milion wykonanych szczepień, ale ok. 40% mieszkańców jest w pełni zaszczepionych.

Red. M.L.

Fot. PUW

Podlaski Urząd Wojewódzki

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy