Białystok. „Złota rączka” znów pomaga seniorom

Seniorzy w wieku 60 lat i więcej mogą korzystać z usług „złotej rączki”. Wszystkie osoby starsze czy niepełnosprawne mogą zwrócić się o pomoc w wykonaniu drobnych napraw w miejscu zamieszkania.

W 2020 roku Miasto kontynuuje projekt „Zwiększenie poczucia bezpieczeństwa seniorów w miejscu ich zamieszkania poprzez wsparcie w formie konsultacji i drobnych napraw technicznych”.

W 2020 roku zadanie obejmujące bezpłatne usługi „złotej rączki” zrealizuje Fundacja Spe Salvi. Ta organizacja pozarządowa do końca roku będzie przyjmowała zgłoszenia od seniorów, a także zajmie się ich weryfikacją. Wystarczy w dni robocze zadzwonić pod numer 578 733 659 lub zgłosić się osobiście (ul. Warszawska 50) i umówić się na konkretny termin. Zgłoszenia przyjmowane są w godzinach 9.00-13.00, od poniedziałku do piątku.

Seniorzy mogą liczyć na wsparcie w formie konsultacji i drobnych napraw technicznych, które ograniczają wystąpienie zagrożenia dla zdrowia z powodu niesprawności instalacji, sprzętów i urządzeń domowych.

– Naprawa zepsutej klamki, zamka, przymocowanie karniszy czy lustra – to zadania z pewnością kłopotliwe dla osób starszych, w takich naprawach może pomóc „złota rączka”. Inicjatywa cieszy się dużym zainteresowaniem seniorów, dlatego z pomocą fachowców chcemy zadbać o potrzeby starszych mieszkańców Białegostoku – powiedział zastępca prezydenta Zbigniew Nikitorowicz.   

W 2019 r. z bezpłatnej pomocy „złotej rączki” seniorzy skorzystali 290 razy

Zlecenia dotyczyły np. regulacji okien i drzwi balkonowych. „Złota rączka” pomagała również przy wymianie klamek w drzwiach, czyszczeniu syfonu i wyregulowaniu baterii w łazience. Były to również naprawy rolet, przyklejenia listwy przypodłogowej, zamontowania regału, wieszaków w łazience, naprawy systemu umywalkowego itp.

Więcej informacji dostępnych jest TUTAJ.

 

Red. M.L.

Fot. Pixabay

Urząd Miejski w Białymstoku

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy