Białystok. Zmiana organizacji ruchu

Uwaga kierowcy! Od piątku (5 lipca) wprowadzone zostaną stałe zmiany w organizacji ruchu. Dotyczą one ulicy Cieszyńskiej i skrętu na Rondzie Krzysztofa Jakuba Putry Wicemarszałka Sejmu RP w stronę Augustowa.

 

Pierwsza zmiana dotyczy organizacji ruchu na ulicy Cieszyńskiej. Na odcinku od skrzyżowania z ul. Gen. J. Bema do skrzyżowania z ul. Młynową wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy. Ruch pojazdów w kierunku od ulicy Młynowej do ul. Gen. J. Bema będzie możliwy ul. Św. Anny, która biegnie równolegle do ul. Cieszyńskiej. Zmiana organizacji ruchu w tym miejscu poprawi bezpieczeństwo na skrzyżowaniu ul. Gen. J. Bema i ul. Cieszyńskiej, w szczególności bezpieczeństwo pieszych. Wprowadzenie ruchu jednokierunkowego zwiększy jednocześnie liczbę ogólnodostępnych miejsc parkingowych.

 

Natomiast zmiany na rondzie im. K. J. Putry będą dotyczyły skrętu w lewo w stronę Augustowa. Po zmianie z ul. Gen. St. Maczka na ul. Tysiąclecia Państwa Polskiego w kierunku Augustowa skręt w lewo będzie możliwy z dwóch pasów ruchu (a nie jak dotychczas z jednego). Zmiana ta ma usprawnić przejazd pojazdów i wpłynąć na zwiększenie bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego na skrzyżowaniu oraz na ulicy Gen. St. Maczka.

 

 

 

Red. M.L.

Fot. Podlaskie24.pl

UM Białystok

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy