Białystok. Znamy ,,Ośmiu Wspaniałych”

Barbara Pyłko, uczennica klasy trzeciej IV Liceum Ogólnokształcącego, będzie reprezentowała Białystok w ogólnopolskiej edycji konkursu „Ośmiu Wspaniałych”. Podczas uroczystej gali wyróżniono młodych białostoczan, którzy na co dzień pomagają i wspierają potrzebujących.

Uroczysta gala kończąca XXIV białostocką edycję Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych” odbyła się 2 kwietnia przy ul. Świerkowej. Podczas finału konkursu poznaliśmy wszystkich finalistów oraz laureatów, którzy z rąk prezydenta Białegostoku Tadeusza Truskolaskiego otrzymali tytuł „Wspaniałej” i „Wspaniałego”.

,, Gratuluję wszystkim młodym ludziom, którzy działają na rzecz innych. Wolontariat to ciężka i bezinteresowna praca, którą warto doceniać. Umożliwia to coroczny konkurs „Ośmiu Wspaniałych” – utrwala pozytywne postawy i motywuje młodzież do dalszego działania” – powiedział prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski.

Kapituła – złożona z przedstawicieli m.in. duchowieństwa, samorządu, przedstawiciela Fundacji „Świat na TAK” oraz laureatki poprzedniej edycji – przez dwa dni osobiście poznawała wolontariuszy, aby w efekcie wyłonić „Ośmiu Wspaniałych” w dwóch kategoriach wiekowych. Nagrodzeni wolontariusze („Ósemki”) odebrali wyróżnienia i statuetki Franciszka wyrzeźbione przez podlaskiego artystę plastyka Zbigniewa Wasiluka, nagrody oraz zaproszenia na ogólnopolską galę w Białogardzie (7-9 czerwca).

Laureaci „Ósemki”:

 • Karolina Bakun – uczennica klasy trzeciej IV Liceum Ogólnokształcącego im. C. K. Norwida w Białymstoku,
 • Wiktoria Borowska – uczennica klasy siódmej Szkoły Podstawowej nr 7 im. Hugona Kołłątaja w Białymstoku,
 • Kamila Mistarz – uczennica klasy drugiej II Liceum Ogólnokształcącego im. księżnej Anny z Sapiehów Jabłonowskiej w Białymstoku,
 • Barbara Pyłko – uczennica klasy trzeciej IV Liceum Ogólnokształcącego im. C. K. Norwida w Białymstoku,
 • Hiacynta Radziszewska – uczennica klasy trzeciej XI Liceum Ogólnokształcącego im. Rotmistrza Witolda Pileckiego w Białymstoku,
 • Hubert Rakus – uczeń klasy ósmej Szkoły Podstawowej nr 30 przy Pogotowiu Opiekuńczym w Białymstoku im. bł. Edmunda Bojanowskiego,
 • Aleksandra Ryszkiewicz – uczennica klasy ósmej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 w Białymstoku,
 • Weronika Supronik – uczennica klasy trzeciej II Liceum Ogólnokształcącego im. księżnej Anny z Sapiehów Jabłonowskiej w Białymstoku.

Barbara Pyłko będzie reprezentowała Miasto Białystok w eliminacjach ogólnopolskich w Warszawie (5 kwietnia). Od początku nauki w liceum aktywnie działa na rzecz innych – jest jednym z najbardziej zaangażowanych członków Szkolnego Koła Wolontariatu. Jej priorytetem jest pomoc potrzebującym, ale także popularyzacja akcji charytatywnych wśród rówieśników. Charakteryzuje ją konsekwencja w realizacji zadań, których się podejmuje, kompetencja, uważność i szacunek dla innych.

Laureatami „Ósemeczek” zostali młodsi wolontariusze, którzy otrzymali medale oraz nagrody:

 • Izabela Dobrzyńska – uczennica klasy czwartej Szkoły Podstawowej nr 44 im. Stanisława Moniuszki w Białymstoku,
 • Jarosław Kavetski – uczeń klasy piątej Szkoły Podstawowej nr 5 im. Władysława Broniewskiego w Białymstoku,
 • Zygmunt Mróz – uczeń klasy piątej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 w Białymstoku,
 • Kamila Ochałek – uczennica klasy szóstej Szkoły Podstawowej nr 44 im. Stanisława Moniuszki w Białymstoku,
 • Natalia Roszkowska – uczennica klasy szóstej Szkoły Podstawowej nr 44 im. Stanisława Moniuszki w Białymstoku,
 • Karolina Suszko – uczennica klasy piątej Szkoły Podstawowej nr 19 im. Mieszka I w Białymstoku,
 • Wiktoria Anna Szotko – uczennica klasy szóstej Szkoły Podstawowej nr 44 im. Stanisława Moniuszki w Białymstoku,
 • Aleksander Trochimczyk – uczeń klasy szóstej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Juliusza Słowackiego w Białymstoku.

W tym roku nowością były zgłoszenia grupowe.


W kategorii „Ósemki – Grupy” laureatem zostało Koło Caritas w Internacie Zespołu Szkół Handlowo-Ekonomicznych w Białymstoku.

Natomiast w kategorii „Ósemeczki – Grupy” kapituła konkursowa wybrała Szkolny Klub Wolontariusza „Klub Ośmiu” przy SP nr 44 w Białymstoku.

Z kolei grupa „Promyk z Serca” przy SP nr 1 w Białymstoku została wyróżniona nagrodą specjalną ufundowaną przez arcybiskupa Tadeusza Wojdę,


a Szkolne Koło ELEOS przy SP nr 1 w Białymstoku – przez arcybiskupa Jakuba.

W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział 66 młodych wolontariuszek i wolontariuszy w kategorii indywidualnej i 155 wolontariuszy w 12 grupach.

Red. OKO

Fot. Podlaskie24.pl

UM w Białymstoku

0 0 votes
Article Rating
 • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy