Blisko 100 cudzoziemców próbowało nielegalnie dostać się do Polski z Białorusi


Miniona doba na granicy nie była spokojna – znowu doszło do incydentów z udziałem służb białoruskich

99 cudzoziemców próbowało wczoraj (30.03) nielegalnie przekroczyć polsko – białoruską granicę.

Zdarzenia miały miejsce na odcinkach ochranianych przez Placówki SG w Czeremsze, Dubiczach Cerkiewnych, Narewce, Michałowie, Szudziałowie, Kuźnicy i Płaskiej. Ujawnieni migranci pochodzili z Jemenu, Senegalu, Egiptu, Iraku, Syrii, Afganistanu. Niebezpiecznie było na odcinkach służbowej odpowiedzialności Placówki SG w Dubiczach Cerkiewnych i Czeremsze.

– Około godziny 2:00 na odcinku granicy państwowej ochranianym przez Placówkę SG w Dubiczach Cerkiewnych 14 Irakijczyków siłą forsowało polsko – białoruską granicę. Cudzoziemcy zostali ujęci. Z kolei po 21.00 na odcinku ochranianym przez Placówkę SG w Czeremsze grupa 30 cudzoziemców wspierana przez służby białoruskie przecięła concertinę i przeszła na polską stronę. W trakcie zdarzenia służby polskie były oślepiane latarkami i obrzucane kamieniami – informuje Krystyna Jakimik-Jarosz z POSG.

Wśród cudzoziemców siłowo forsujących granicę znajdowało się 18 obywateli Iraku i 12 obywateli Syrii. Zgodnie z obowiązującymi przepisami wszyscy cudzoziemcy zostali doprowadzeni do linii granicy.

Red. M.L.

Fot. POSG

Podlaski Oddział SG

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy