Bobrowniki. Do trzech godzin skrócił się czas oczekiwania na odprawę

Do trzech godzin skrócił się we wtorek (19.04) rano czas oczekiwania na odprawę na polsko-białoruskim przejściu granicznym w Bobrownikach – podała podlaska KAS. W poniedziałek wieczorem było to sześć godzin, a dobę temu 12 godzin.W kolejce przed przejściem stoi we wtorek rano 50 ciężarówek. Podczas ostatniej zmiany (12 godzin) po odprawie na Białoruś wyjechało 101 samochodów ciężarowych – podała Krajowa Administracja Skarbowa.

W piątek (15.04) wieczorem agencja BiełTA podała z kolei, że Białoruś wprowadziła zakaz wjazdu na swoje terytorium samochodów i ciągników siodłowych zarejestrowanych w krajach UE w ramach odpowiedzi na sankcje unijne. Podano, że nie są nim objęte jedynie ciągniki siodłowe jadące przez wyznaczone przejścia graniczne w celu wykonywania operacji przewozu towarów lub przeczepienia naczepy.

Do 23 kwietnia zakaz nie dotyczy pojazdów, które są zarejestrowane w UE, które wjechały na terytorium Białorusi do 16 kwietnia. Ograniczenia nie dotyczą także pojazdów wiozących przesyłki pocztowe lub żywe zwierzęta.

Red. OKO

Fot. Podlaskie24.pl

Na podst. PAP

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy