Burmistrz Wasilkowa podpisał umowę na przebudowę z rozbudową szkoły w Studziankach

Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Studziankach już wkrótce przejdzie wielką metamorfozę

Szkoła jest jedną z najstarszych w Podlaskiem, liczy ponad sto lat. Przez lata stopniowo przechodziła renowacje, remonty. Teraz czeka ją dostosowanie do coraz większej liczby uczniów i przedszkolaków, którzy tam uczęszczają.

Dotychczas nie wykorzystywane w pełni poddasze zamieni się w sale lekcyjne. Pojawi się sala do zajęć terapeutycznych, przemianie ulegnie stara część budynku. Adrian Łuckiewicz, burmistrz Wasilkowa (1.12) podpisał umowę na przebudowę z rozbudową tej placówki. Przetarg wygrała firma MIKABO Marcin Granaszewski z Łap. Wartość inwestycji to blisko 3.9 mln zł.

Zależało nam na zapewnieniu jak najlepszych warunków do nauczania. W tym roku do szkoły zgłosiła się rekordowa liczba pierwszoklasistów. To świadczy o tym, że miejscowość się rozwija, a także, że kadra pedagogiczna i pani dyrektor świetnie wykonują swoje obowiązki – mówi burmistrz Adrian Łuckiewicz. – Nowy węzeł sanitarny, poprawa efektywności energetycznej budynku przez budowę nowych, nowoczesnych kotłowni z pompą ciepła znacznie poprawi warunki nauczania uczniów i przedszkolaków.

Jak przyznaje p.o. dyrektora szkoły Dorota Szewko obecnie w placówce Studziankach uczy się 91 uczniów. Do „zerówki” uczęszcza 22 dzieci, a do przedszkola – 20 maluchów.

– Ta przebudowa z rozbudową nie tylko pozwoli na lepsze warunki do nauki i pracy. Dzięki powiększonej powierzchni będziemy mogli też przyjąć więcej dzieci do naszego przedszkola, bo w tej chwili część musimy zapisywać na listę rezerwową – przyznaje Dorota Szewko.

Przebudowa z rozbudową ma ruszyć w najbliższych dniach, jeszcze w pierwszej połowie grudnia. Wykonawca w umowie zobowiązał się zakończyć prace w ciągu ośmiu miesięcy – do sierpnia 2022 roku.

Red. M.L.

Fot. SP w Studzienkach / UM Wasilków

Urząd Miejski w Wasilkowie

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy