Całodobowa linia NFZ do konsultacji w sprawie koronawirusa


Całodobowa linia NFZ do konsultacji w sprawie koronawirusa

 

Uruchamiamy całodobową infolinię Narodowego Funduszu Zdrowia (800-190-590) o postępowaniu w sytuacji podejrzenia zakażenia koronawirusem – poinformował w środę (26.02) minister zdrowia Łukasz Szumowski. W Polsce nie ma potwierdzonego przypadku koronawirusa.

W środę w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów odbyła się konferencja prasowa ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego i szefa KPRM Michała Dworczyka.

Podczas konferencji minister Łukasz Szumowski poinformował, że w Polsce nadal nie ma żadnego potwierdzonego przypadku koronawirusa.

„Natomiast na pewno takie przypadki w ciągu najbliższego czasu będą” – zaznaczył.

Powiedział, że uruchamiana jest infolinia Narodowego Funduszu Zdrowia o postępowaniu w sytuacji podejrzenia zakażenia koronawirusem. Numer infolinii to 800-190-590. Jest ona czynna całą dobę, we wszystkie dni tygodnia.

Uruchamiamy również akcję informacyjną dotyczącą zachowania się w sytuacji podejrzenia zakażenia i postępowania we wszystkich międzynarodowych połączeniach Polskich Kolei Państwowych. (…) W związku z tym w kolejach również będziemy rozdawali informacje pasażerom, którzy przyjeżdżają do kraju

– powiedział Łukasz Szumowski.

Lekarze epidemiolodzy radzą  by w najbliższym czasie zrezygnować z podróży, zwłaszcza z podróży do Włoch.

 

 

Red. OKO

Fot. Pixabay

na podst. PAP

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy