CBA uderza w „mafię lekową” – 5 osób zatrzymanych

Pięć osób działających w zorganizowanej grupie przestępczej zatrzymali agenci CBA. Sprawa dotyczy nielegalnego handlu lekami. Leki o wartości 16 mln zł wyeksportowane z Polski.

Funkcjonariusze białostockiej Delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali na terenie województw podlaskiego, małopolskiego, pomorskiego i łódzkiego 5 osób związanych z podmiotami prowadzącymi ogólnodostępne apteki.

Zobacz:Czerwony Bór. Zatrzymani za korupcje

Wszystko wskazuje na to, że zatrzymane przez CBA osoby współpracowały z rozbitą grupą przestępczą w ramach tzw. odwróconego łańcucha dystrybucji leków.

Z powiązanych z nimi aptek, na rzecz wskazanej grupy przestępczej, sprzedawane były w niemal hurtowych ilościach produkty lecznicze. Jak ustalono w toku śledztwa w dalszym etapie trafiały do hurtowni leków, aby na końcu zostać wyeksportowane z Polski.

Zatrzymani sprzedali w ten sposób w latach 2017-2018 z 38 aptek leki o łącznej wartości ponad 16 milionów złotych

Po zakończeniu czynności zostaną przewiezieni do Podlaskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Białymstoku, gdzie usłyszą zarzuty dotyczące m.in. udziału w zorganizowanej grupie przestępczej.

To kolejna odsłona śledztwa prowadzonego przez Delegaturę CBA w Białymstoku.

Już w maju 2018 r. CBA zatrzymało 7 osób. W tej samej sprawie w marcu 2019 r. zostały zatrzymane 4 osoby związane z hurtowniami leków kooperującymi z rozbitą grupą przestępczą.

W ramach przestępczego procederu skupowano z polskich aptek na eksport, leki będące w wykazie Ministerstwa Zdrowia, jako zagrożone brakiem dostępności na terenie Polski. Były to m.in. leki przeciwnowotworowe, przeciwzakrzepowe, przeciwpsychotyczne oraz przeciwzapalne.


Sprawa ma charakter rozwojowy.

Zobacz: Były podlaski poseł PiS zatrzymany przez CBA

 

Red. OKO

Fot. CBA/Podlaskie24.pl

CBA

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy