Choroszcz. Losowanie grantobiorców instalacji fotowoltaicznych będzie powtórzone


Gmina Choroszcz po negatywnej opinii Urzędu Marszałkowskiego znowu wylosuje, kto dostanie dotacje na fotowoltaikę. 

Konkurs na montaż fotowoltaiki w gminie Choroszcz trzeba powtórzyć

Kontrolę urząd przeprowadził na prośbę niezadowolonych mieszkańców gminy, którzy nie znaleźli się na liście osób, którym przysługuje unijne dofinansowanie na panele słoneczne.

W wyniku kontroli przeprowadzonej przez urząd marszałkowski stwierdzono naruszenie regulaminu naboru i realizacji projektu grantowego dotyczącego OZE w gminie Choroszcz.

W związku z tym urząd zalecił beneficjentowi unieważnienie losowania, które odbyło się 30 kwietnia oraz powtórzenie wyboru grantobiorców w drodze powtórnego losowania zgodnie z regulaminem naboru, a także z uwzględnieniem wniosków, które wynikają z informacji pokontrolnej – powiedziała rzeczniczka marszałka województwa podlaskiego Izabela Smaczna-Jórczykowska.

Teraz burmistrz wydał komunikat:

Komunikat Gminy Choroszcz
w sprawie losowania Grantobiorców Programu Grantowego
pn. „Redukcja emisji dwutlenku węgla
poprzez montaż instalacji fotowoltaicznych w Gminie Choroszcz”


W związku z nieporozumieniami obecnymi w przestrzeni publicznej, a nade wszystko w związku z napięciami społecznymi narosłymi wokół Projektu Grantowego pn. „Redukcja emisji dwutlenku węgla poprzez montaż instalacji fotowoltaicznych w Gminie Choroszcz”, w myśl zaleceń Instytucji Zarządzającej Regionalnym Programem Operacyjnym Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020, Gmina Choroszcz jest zobligowana do unieważnienia losowania Grantobiorców wyłonionych w dn. 30.04.2021 i powtórzenia tego procesu.

W związku z tym informujemy, iż ponowne losowanie Grantobiorców w ww. programie odbędzie się w dniu 23 czerwca 2021 roku o godz. 12.00 w siedzibie Miejsko-Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy (Choroszcz, ul. H. Sienkiewicza 29).

Jednocześnie informujemy, iż Wnioskujący nie muszą ponownie składać dokumentów – losowanie zostanie przeprowadzone na podstawie dokumentów aplikacyjnych złożonych już przez Wnioskujących do Urzędu Miejskiego w Choroszczy – zgodnie z Regulaminem naboru i realizacji Projektu Grantowego „Odnawialne Źródła Energii” w Gminie Choroszcz.

Informujemy ponadto, że każdemu z wniosków został nadany osobny, indywidualny numer podlegający procedurze losowania, o czym każdy z Wnioskujących zostanie poinformowany osobnym pismem. Powtórzenie procedury wyłaniania Grantobiorców oznacza, że na nowo zostaną ustalone listy – zarówno podstawowa, jak i rezerwowa.

Aby nie było żadnych wątpliwości wobec procesu wyłaniania Grantobiorców, już dziś zapraszamy wszystkich zainteresowanych do wzięcia udziału w procedurze losowania w roli obserwatorów.

5 2 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy