CLAAS Lexion 7600, czyli najnowocześniejsza technologia na podlaskich polach

Najnowocześniejsza technologia, heder o szerokości 9.3 m i silnik 507 kM – to nowy CLAAS Lexion 7600! Taki sprzęt od niedawna zwraca uwagę na podlaskich polach.  To najnowszy nabytek pana Dariusza Ciechanowskiego z Goniądza, właściciela firmy świadczącej usługi rolnicze.

Jest to tzw. młocarnia hybrydowa, maszyna bardzo wydajna. Ma wiele systemów, które kontrolują straty i to, jak ten kombajn młóci. Gdyby nawet taki kombajn zaoszczędził na hektarze 100 kg rzepaku, to jest to wartość 300 – 400 zł. Można powiedzieć, że czasami taki kombajn, względem starego kombajnu, kosi za darmo – zauważa właściciel maszyny.

Szeroka oferta usług oraz nieustanne inwestycje w jak najlepszy sprzęt sprawiają, że firma Dariusza obsługuje wiele gospodarstw w okolicy.

Siejemy i zbieramy kukurydzę na kiszonki oraz na ziarno. Siejemy i zbieramy trawy. Teraz jesteśmy w trakcie realizacji dużej inwestycji, a mianowicie będziemy skupować zboża i kukurydzę i je suszyć. Dodatkowo, będziemy posiadać transport. Będziemy więc kosić, odbierać i transportować. Są przyczepy przeładowcze, które będą odbierać plony od kombajnów i przeładowywać na ciężarówki, aby praca szła sprawnie, ponieważ widzimy, jaka jest pogoda – tłumaczy pan Dariusz.

Rolnicy, którzy skorzystali z usług firmy z Goniądza, nie kryją swojego zadowolenia.

Pan Dariusz poszedł w nowoczesne technologie, żeby ta usługa była bardziej wydajna, bardziej dokładna, żeby tego ziarna jak najwięcej trafiło na przyczepę rolnika. I to się ceni. Nie każde gospodarstwo stać na taki sprzęt, więc jeżeli jest możliwość wynajęcia usługi nowoczesnym sprzętem, jest to dobre rozwiązanie – zachwala pan Adam Pezowicz, rolnik z gm. Trzcianne.

Usługi Rolnicze Dariusz Ciechanowski,

Goniądz, ul. Wojska Polskiego 74

tel. 502 470 880

Red. Marta Śliwińska

Fot. Marta Śliwińska/Podlaskie24.pl

Artykuł i film sponsorowane

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy