Do Szpitala Wojewódzkiego w Łomży dotarł transport środków ochrony


Do Szpitala Wojewódzkiego w Łomży dotarł transport środków ochrony

Około 2 w nocy z wtorku na środę (18.03) do Szpitala Wojewódzkiego w Łomży dotarł transport niezwykle potrzebnych środków ochrony indywidualnej dla lekarzy i pielęgniarek, którzy będą zajmować się chorymi na koronawirusa. We wtorek wieczorem (17.03) w regionie potwierdzono pierwszy potwierdzony przypadek koronawirusa w regionie.

Do łomżyńskiego szpitala trafiły m.in: kombinezony izolacyjne (ok.1 tys.), maski, półmaski, okulary typu gogle, specjalistyczne rękawice. Sprzęt przywiozła do Łomży wojskowa ciężarówka z Opola. To nie koniec dostaw.

Podlaski Urząd Wojewódzki poinformował, że mężczyzna zarażony koronawirusem przebywa w szpitalu. Służby nie podają, w którym szpitalu pacjent się znajduje oraz o jego stanie zdrowia. Wiadomo, jedynie, że jest to mężczyzna w „sile wieku”. Według informacji, rodzina pacjenta została objęta nadzorem epidemiologicznym przez powiatowego inspektora sanitarnego.

W regionie funkcje szpitala zakaźnego do opieki nad pacjentami z koronawirusem początkowo miał pełnić jeden szpital – wojewódzki w Łomży. We wtorek wojewoda podlaski podjął decyzję, że drugą taką placówką będzie szpital MSWiA w Białymstoku.

Sieć jednoimiennych szpitali zakaźnych została zatwierdzona w poniedziałek (16.03). Na konferencji prasowej minister zdrowia Łukasz Szumowski zapowiedział, że do każdego z tych szpitali trafi po tysiąc maseczek i kombinezonów oraz odpowiednia liczba okularów ochronnych, które będzie można sterylizować.

Szumowski zapowiedział, że zostanie uruchomiony tzw. dodatek za gotowość, który będzie w zależności od liczby łóżek oraz liczby łóżek respiratorowych przeliczany na każdy szpital.

Jak poinformował we wtorek (17.03) wieczorem resort zdrowia, obecny bilans potwierdzonych zakażeń koronawirusem w całym kraju to 238 osób, z których pięć zmarło.

 

 

Red. OKO

Fot. Wrota Podlasia

na podst. Wrót Podlasia

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy