Domy Pomocy Społecznej w Choroszczy i Uhowie mają nowe samochody


Do Domów Pomocy Społecznej w Choroszczy i Uhowie trafiły nowe samochody

Zakup nowych samochodów był możliwy dzięki dofinansowaniu z PFRON-u – w ramach programu wyrównywania różnic między regionami.

Dwa nowe samochody trafiły do Domów Pomocy Społecznej prowadzonych przez Powiat Białostocki. Oba pojazdy są przystosowane do przewozu osób niepełnosprawnych. Kupiono je z dofinansowaniem PFRON. Oficjalne przekazanie aut miało miejsce 22 listopada na placu przed DPS Trzy dęby w Choroszczy.

Do jednostki w Choroszczy trafił 9-osobowy Ford (koszt 210 tys. zł), a do DPS w Uhowie trafiła 9-osobowa Toyota (160 tys. zł). Jednocześnie DPS w Choroszczy przekazał swój starszy samochód – Mercedes z 2013 r. do Domu Dziecka w Krasnem.

Starosta Jan Bolesław Perkowski mówił, że bardzo się cieszy, iż powiatowe jednostki wymieniają sprzęty na nowe z dużym dofinansowaniem z zewnątrz. Wicestarosta Roman Czepe podkreślał, że po zdobyciu nowych aut, starsze są przekazywane do innych jednostek, a na koniec do szkoły w Łapach (CKZ), gdzie uczniowie remontując je, uczą się zawodu.

Dyrektorzy Domów w Choroszczy i Uhowie mówili, że nowe samochody to bardzo cenny nabytek. Są bardzo potrzebne by wozić mieszkańców do lekarzy specjalistów, na spotkania integracyjne a nawet – jak w przypadku Uhowa – na mecze Jagiellonii Białystok.


Dyrektor podlaskiego oddziału PFRON Grażyna Bogdańska mówiła, że cieszy ją iż tak dobrze są wykorzystywane pojazdy, wyliczając, że w poprzednich latach oba Domy też dostały wsparcie z Funduszu. W podziękowaniu dostała świąteczny stroik, wykonany przez mieszkańców Domu w Choroszczy.

Z kolei dyrektor Domu Dziecka w Krasnem Grażyna Zimnoch dziękując za auto, wręczyła staroście i wicestaroście drewniane serca z rysunkami samochodu, wykonanymi przez wychowanka – 4-letniego Igora. Mówiła, że duża część wychowanków z Krasnego to dzieci z dysfunkcjami, wymagające dowozu na rehabilitację czy zajęcia wyrównawcze i samochód bardzo się przyda.

Na zakończenie o bezpieczeństwo podróżujących nowymi pojazdami modlił się proboszcz parafii pw. św. Jana Chrzciciela i św. Szczepana Męczennika w Choroszczy ks. Leszek Struk. Poświęcił też nowe auta.

Red. M.L.

Fot. Powiat Białostocki

Na podstawie Powiatu Białostockiego

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy