Donald Tusk przyjedzie do Białegostoku. Będzie gościem Festiwalu Dyplomatycznego

Wykłady i dyskusje o Polsce, Europie, Azji i polityce – tak będzie przebiegał piąty Festiwal Dyplomatyczny w Białymstoku. Pięć dni spotkań z naukowcami i dyplomatami będą dla uczestników tego wydarzenia i białostockiej młodzieży okazją do obywatelskiej edukacji, wymiany poglądów oraz bezpośredniego kontaktu ze światem stosunków międzynarodowych.

Festiwal Dyplomatyczny odbędzie się w dniach 24-28 lutego. Jest wydarzeniem, które ma na celu przekazywanie i promowanie wiedzy o współczesnej Polsce, Europie i świecie, polityce międzynarodowej oraz dyplomacji wśród uczniów, studentów, a także mieszkańców Białegostoku.

W tym roku festiwal odwiedzi ponad 20 gości

Wśród nich m.in. prof. Beata Ociepka z Uniwersytetu Wrocławskiego, dr Ryszard Schnepf, Siti Nugraha Mauludiah (Ambasador Republiki Indonezji w Polsce), Janusz Piechociński (prezes Izby Przemysłowo-Handlowej Polska Azja), Aleksandra Wiśniewska (Ambasada Japonii w Polsce), Olgierd Łukaszewicz („My Obywatele UE”), red. Dariusz Rosiak (Tygodnik Powszechny), senator Marcin Bosacki, Liu Guangyan (Ambasador Chińskiej Republiki Ludowej w Polsce).

Wykład inauguracyjny 24 lutego wygłosi Donald Tusk – przewodniczący Europejskiej Partii Ludowej

Wydarzenie od ubiegłorocznej, czwartej edycji, nosi imię profesora Stefana Mellera, który był wybitnym historykiem współtworzącym po 1974 roku białostockie środowisko naukowe. Na Facebooku „Wschodzący Białystok” będą do wygrania zaproszenia na to spotkanie. Pozostałe wykłady są otwarte dla chętnych.

– Festiwal Dyplomatyczny wpisał się już na stałe do kalendarza ważnych wydarzeń, odbywających się w Białymstoku. Pozwala naszej młodzieży przyglądać się z bliska zagadnieniom współczesnego świata i lepiej ten świat rozumieć – powiedział prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski.

Spotkania będą odbywały się w II Liceum Ogólnokształcącym przy ul. Narewskiej 11, na Uniwersytecie w Białymstoku, w Centrum Aktywności Społecznej, w klubie Fama.

Organizatorzy festiwalu:

II Liceum Ogólnokształcące oraz Wydział Historii i Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu w Białymstoku.

Współpraca:

Białostocki Ośrodek Kultury, Centrum Aktywności Społecznej, Unia Metropolii Polskich.

Patronaty honorowe:

Marszałek Senatu RP prof. Tomasz Grodzki, Komisja Europejska Przedstawicielstwo w Polsce, Prezydent Miasta Białegostoku, Białostocki Korpus Konsularny, JM Rektor Uniwersytetu w Białymstoku.

 

Program V Festiwalu Dyplomatycznego – TUTAJ

 

Red. M.L.

Fot. Facebook Platforma Obywatelska / Dawid Gromadzki/UM Białystok

Urząd Miejski w Białymstoku

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy