Droga Nowy Cydzyn–Dobrzyjałowo oddana do użytku


Mieszkańcy czekali na nią wiele lat. Droga Nowy Cydzyn–Dobrzyjałowo oddana do użytku

Nową, asfaltową drogę z miejscowości Nowy Cydzyn do Dobrzyjałowa władze gminy Piątnica (29.07) oddały oficjalnie do użytku. Jej przebudowa była możliwa dzięki dofinansowaniu z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, które wyniosło ponad 1,3 mln zł.

Mieszkańcy gminy Piątnica z przebudowanej drogi gminnej Jurzec – Dobrzyjałowo – Cydzyn na odcinku Nowy Cydzyn – Budy Mikołajka (od skrzyżowania dróg gminnych do skrzyżowania z drogą powiatową nr 1915 B) mogą korzystać już od jakiegoś czasu, ale władze Gminy z oficjalnym otwarciem inwestycji czekały ze względu na pandemię.

Wyremontowany odcinek ma długość ponad 2,4 km. Jego przebudowa kosztowała 2,4 mln zł, ponad połowa to dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Dzięki temu wykonano nawierzchnię bitumiczną o szerokości 5 metrów, żwirowe pobocza, żwirowe zjazdy na pola i posesje, przebudowano sieć telekomunikacyjną.

– Już widzimy, że mieszkańcy są bardzo zadowoleni, bo długo musieli czekać na budowę tej drogi – mówił wójt gminy Piątnica Artur Wierzbowski.

Jak mówił obecny na oficjalnym otwarciu drogi wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski, Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg ma charakter wieloletni i daje szansę, by tych inwestycji było jak najwięcej.

– Powiat łomżyński, na terenie którego leży Gmina Piątnica, należy do liderów korzystania z rządowych środków w ramach RFRD, którym dysponują wojewodowie. Jeśli podsumujemy zadania zrealizowane lub zakontraktowane jeszcze w 2020 roku to łączna wartość inwestycji powiatowych i gminnych wynosi ponad 120 mln zł – tyle już przekazaliśmy – poinformował wojewoda.

Realizacja drogi z Nowego Cydzyna do Dobrzyjałowa przyczyniła się do większego bezpieczeństwa wszystkich użytkowników drogi, a w dalszej perspektywie może mieć wpływ na rozwój okolicznych terenów.

Red. M.L.

Fot. PUW

Podlaski Urząd Wojewódzki

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy