Dwa złote medale lekkoatletów Podlasia Białystok


W Suwałkach trwają Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce. Znakomicie spisują się w nich reprezentanci klubu Podlasie Białystok. Po wczorajszym dniu (09.06) i dzisiejszych (10.06) przedpołudniowych konkurencjach mają oni na swoim koncie już 2 złote medale. Wywalczyli je – Klaudia Kardasz w pchnięciu kulą kobiet i Wojciech Nowicki w rzucie młotem mężczyzn.

Nasza kulomiotka stoczyła zaciętą rywalizacje o zwycięstwo z faworyzowaną Pauliną  Gubą (AZS Lublin). Uzyskując wynik 17 m 65 cm, wyprzedziła lubliniankę o zaledwie 25 cm.

Tymczasem Wojciech Nowicki, używając sportowej terminologii – „rozbił w proch i pył” swojego najgroźniejszego rywala, czyli Pawła Fajdka (AZS-AWF Katowice). Białostoczanin jako jedyny rzucił bowiem poza granicę 80 metrów. Uzyskał dokładnie rezultat 80 m i 90 cm. Z kolei 2. w konkursie Fajdek był od niego gorszy aż o 3 metry i 77 cm.

Natomiast w dzisiejszych porannych eliminacjach, rekord Okręgu Podlaskiego w biegu na 400 metrów mężczyzn ustanowił Maksymilian Klepacki (również Podlasie Białystok), uzyskując czas 46.10 sek. Wieczorem pobiegnie on finale tej konkurencji, będąc jednym z „murowanych” kandydatów do medalu.

Jerzy Górko

Red. M.L.

Fot. Rafał Oleksiewicz

Wrota Podlasia

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy