Ewakuacja mieszkańców w m. Wygoda. Na prywatnej posesji znaleziono niewybuch

W sobotę, (21.09) po południu, na prywatnej posesji w miejscowości Wygoda, w powiecie łomżyńskim, ujawniony został prawdopodobnie pocisk lotniczy. Na miejscu są policjanci, którzy zabezpieczają miejsce zdarzenia oraz saperzy z jednostki wojskowej z Orzysza.

 

Niewybuch znalazła osoba, która prowadzi pracę budowlane na prywatnej posesji. Podjęto decyzję dotyczą ewakuacji mieszkańców.

 

Właśnie podjęta została decyzja o ewakuacji. Oczywiście dane wstępne, szacowane… Promień ewakuacji ok. 800 metrów,  ilość domów 50, ilość mieszkańców ok. 150 osób” – poinformowała Edyta Wilczyńska z zespołu prasowego podlaskiej policji.

 

Aktualizacja: godz. 18:45

 

Zakończona ewakuacja. 44 mieszkańcow znajduje się w szkole, w m. Wygoda. Saperzy właśnie podejmują ładunek, natomiast policjanci zabezpieczają miejsce zdarzenia” – informuje Edyta Wilczyńska z zespołu prasowego podlaskiej policji.

 

 

Aktualizacja: godz. 19:05

 

Akcja saperów zakończona. Jak informuje Edyta Wilczyńska z zespołu prasowego podlaskiej policji – niewybuch (prawdopodobnie pocisk lotniczy o długości ok. 30 cm) został podjęty. Mieszkańcy wracają do domów.

 

Red. M.L.

Fot. KMP w Łomży

Podlaska Policja

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy