Fundacja Obowiązek Polski zaprasza na Paradę Branickich 2022

W niedzielę, 18 września przez Białystok przejedzie husaria. Wydarzenie ma na celu upamiętnienie udział wojsk podlaskich w Wiktorii Wiedeńskiej

Organizatorami akcji jest Fundacja Obowiązek Polski.

Niedzielne wydarzenie rozpocznie się o 13:30 Mszą Świętą Łacińską w Starej Farze. Po nabożeństwie sprzed katedry rozpocznie się przemarsz husarii pod Muzeum Podlaskie, gdzie husaria odda hołd Janowi Klemensowi Branickiemu. Później nastąpi przejazd roty husarskiej przez rynek i ulicę Kilińskiego, po czym rekonstruktorzy wjadą na plac przed pałacem Branickich. Tam zostanie odegrana inscenizacja z udziałem króla Jana III Sobieskiego i Królowej Marysieńki. Przed Pałacem odbędzie się również prezentacja wojsk Rzeczypospolitej – piechoty, jazdy tatarskiej i husarii.

ZOBACZ 🔴Fundacja Obowiązek Polski zaprasza na Paradę Branickich 2022 

– Przygotowaliśmy dla państwa coś co spotkało się z bardzo dobrym odbiorem rok temu, czyli Paradę Branickich. W sposób aktywny chcemy przedstawiać rolę, ale całego rodu Branickich w krzewieniu patriotyzmu, w rozpowszechnianiu polskiej kultury, no i ku chwale też polskiego oręża – mówił podczas konferencji prasowej zapowiadającej wydarzenie Dariusz Wasilewski, prezes Fundacji Obowiązek Polski.

Parada pod nazwą „Polska Zwycięska” 

– Przedstawiamy formacje wojskowe, które przejadą z królem Janem III Sobieskim, który po raz pierwszy pojawi się w Białymstoku konno – zapowiada Dariusz Wasilewski, i dodaje, że w razie niepogody Msza Święta Łacińska w Starej Farze na pewno się odbędzie, natomiast parada zostanie przełożona na inny termin.

Więcej informacji pod linkiem:
https://www.facebook.com/events/824540238549621/?ref=newsfeed

Przedsięwzięcie jest dofinansowano ze środków Instytutu Dziedzictwa Myśli Narodowej im. Romana Dmowskiego i Ignacego Jana Paderewskiego w ramach Funduszu Patriotycznego – edycja 2022 Wolność po polsku.

 

Red. Monika Lenczewska

Fot. Monika Lenczewska/Podlaskie24.pl

Fundacja Obowiązek Polski

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy