GDDKiA: od czwartku zamknięty most na Narwi w Wiźnie; przejazd mostem tymczasowym

Od czwartku zamknięty jest dotychczasowy most na rzece Narew w Wiźnie (Podlaskie). Ruch odbywa się zbudowanym obok mostem tymczasowym – poinformowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Białymstoku

To droga krajowa nr 64, trasa Białystok-Łomża.

Stary most zostanie zdemontowany, a w jego miejsce będzie budowany nowy.

Przeprawa tymczasowa będzie funkcjonować do końca 2025 r, gdy ma być gotowy nowy most. W tym miejscu obowiązuje również nowa organizacja ruchu. „Jest ograniczenie prędkości do 40 km/h oraz zakaz wyprzedzania” – poinformowała w komunikacie GDDKiA.

Przeprawa tymczasowa przez rzekę Narew ma 400 metrów długości, z czego ponad 113 metrów do składany most kratowy, o szerokości ponad 9 m. Jest tam też chodnik dla pieszych.

Stary most na Narwi powstał w latach 60-tych XX wieku. W jego miejsce powstanie nowy o podobnej długości ponad 184 m, ale szerszy. Ma mieć prawie 15 m szerokości, obecnie jest to 10 m. Po jednej stronie powstanie chodnik dla pieszych, po drugiej ciąg pieszo-rowerowy. „Most przeniesie największe wymagane obecnie obciążenie – 11,5 t/oś i dzięki swojej wysokości będzie pełnił funkcję przejścia dla zwierząt” – podkreśla GDDKiA.

Budowa nowego mostu (wraz z projektem) ma kosztować 46,3 mln zł i jest finansowana z budżetu państwa. Wykonawcą jest wybrana w 2023 r. w przetargu firma Strabag.(PAP)

Red. M. L.

Fot. GDDKiA

PAP Regiony

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy