GDDKiA: wszystkie drogi krajowe są przejezdne

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przekazała w poniedziałek (26.12) po południu, że wszystkie drogi krajowe są przejezdne

Na jazdę mogą wpływać opady deszczu i mżawka, które występują na przeważającej powierzchni kraju. Śnieg z deszczem występuje na terenie województwa warmińsko-mazurskiego.

Na sieci dróg krajowych pracuje 49 pojazdów do zimowego utrzymania

GDDKiA zwróciła jednak uwagę na to, że warunki pogodowe mają wpływ na przejezdność. Śnieg z deszczem występuje na terenie województwa warmińsko-mazurskiego. Z kolei opady deszczu lub mżawka występują na terenie województw: śląskiego, podlaskiego, kujawsko-pomorskiego, pomorskiego, świętokrzyskiego, małopolskiego, lubelskiego, warmińsko-mazurskiego, opolskiego, wielkopolskiego, zachodniopomorskiego, mazowieckiego, lubuskiego i dolnośląskiego.

GDDKiA apeluje do kierowców o ostrożną jazdę, szczególnie w wymienionych wyżej rejonach.

Generalna dyrekcja podała również, że po południu i wieczorem zachmurzenie będzie duże, na południu z większymi przejaśnieniami. Wystąpią opady deszczu. Na północnym wschodzie opady śniegu i śniegu z deszczem przechodzące w deszcz.

GDDKiA poinformowała też, że na Suwalszczyźnie prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej o około 3 cm

Na północnym zachodzie możliwe burze. Na północnym wschodzie lokalne mgły ograniczające widzialność do 500 m.

Temperatura maksymalna od 3 st.C na Suwalszczyźnie, około 9 st.C w centrum, do 14 st.C na Dolnym Śląsku. Wiatr słaby i umiarkowany, w porywach do 60 km/h; na wybrzeżu pod wieczór także dość silny i w porywach do 70 km/h, południowo-zachodni i zachodni. W szczytowych partiach Karpat porywy do 75 km/h, w Sudetach do 120 km/h, możliwe zamiecie śnieżne. (PAP)

Red. M.L.

Fot. PAP

PAP Regiony

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy