Gmina Ciechanowiec wybuduje blok komunalny i mieszkania w ramach SIM

Burmistrz Ciechanowca Eugeniusz Święcki (18.10) podpisał w Suchowoli list intencyjny powołujący pierwszą spółkę mieszkaniową w województwie podlaskim

Jest to efekt podjętej przez Radę Miejską w Ciechanowcu w dniu 29 czerwca 2021 r. uchwały w sprawie wyrażenia zgody na utworzenie spółki Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa „KZN-Podlaskie” spółka z ograniczoną odpowiedzialnością oraz zatwierdzenia wniosku o wsparcie ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa na sfinansowanie objęcia udziałów w tworzonej Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej „KZN-Podlaskie” Sp. z o.o.

„W Ciechanowcu w pierwszym etapie ma być zbudowanych 36 mieszkań w ramach SIM-u – czyli Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej. Przy obecnych kosztach budowy czy kupna mieszkań, będzie to bardzo atrakcyjna propozycja dla młodych rodzin, które wiążą swoją przyszłość z Ciechanowcem” – czytamy w komunikacie zamieszczonym w mediach społecznościowych gminy Ciechanowiec.

Jakie są korzyści z bycia najemcą SIM?

Możliwość zamieszkania w SIM bez konieczności zaciągania wysokiego kredytu.

Umowa z SIM może jedynie obligować do wniesienia partycypacji w wysokości do 30% kosztów budowy lokalu mieszkalnego.

Nawet o połowę niższe stawki czynszu niż na rynku komercyjnym.

Dla najemców będących jednocześnie partycypantami, możliwość w przyszłości rozliczenia partycypacji w czynszu (tzw. „wakacje czynszowe”, dzięki którym najemca przez czas określony w umowie, a w przypadku emerytów – bezterminowo, będzie płacił nawet 20% niższy czynsz).

Możliwość zmiany umowy najmu na umowę najmu z dojściem do własności (uzyskanie własności mieszkania w perspektywie lat).

Gmina Ciechanowiec jest także w trakcie opracowywania dokumentacji projektowej na budowę bloku komunalnego przy ul. Wiatracznej

W ramach tej inwestycji ma być wybudowanych 40 mieszkań. Dokumentacja wraz z uzyskaniem wszelkich pozwoleń ma być ukończona do końca 2021r. Kolejnym etapem będzie złożenie wniosku do Banku Gospodarki Krajowej na pozyskanie dofinansowania. Przewidywany termin rozpoczęcia budowy to rok 2022.

„Wybudowanie mieszkań w ramach SIM oraz bloku komunalnego w zadawalającym stopniu zaspokoi potrzeby mieszkaniowe w Ciechanowcu osobom, które znajdują się w trudnej i średniej kondycji finansowej” – informują urzędnicy.

Red. M.L.

Fot. arch. Podlaskie24.pl/ UG w Ciechanowcu

Gmina Ciechanowiec

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy