Władze Suwałk dostały 20 mln zł na dokończenie wschodniej obwodnicy miasta

Obwodnica Suwałk z rządowym wsparciem

20,2 mln zł z Ministerstwa Infrastruktury w formie dotacji trafi do Miasta Suwałki na ostatni z odcinków tzw. „Trasy Wschodniej”. 8 marca Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk podpisał umowę na finansowanie inwestycji z wiceministrem Rafałem Weberem.

Warto przypomnieć, że są już znane oferty w przetargu na tę inwestycję. Propozycje wykonawców wahają się w przedziale od 38 do ponad 44 mln zł. Oferty są analizowane pod kątem spełnienia warunków postawionych w przetargu.

Dziękuję za otrzymaną dotację. Podpisana dziś umowa pozwala zabezpieczyć finansowanie inwestycji oraz rozpocząć procedurę rozstrzygnięcia przetargu – informuje Czesław Renkiewicz, prezydent SuwałkMam nadzieję, że niebawem podpiszemy umowę z wykonawcą. Mieszkańcy Suwałk będą mogli przejechać w pełni wschodnią obwodnicą Miasta już we wrześniu przyszłego roku – dodaje prezydent Suwałk.

Ostatni etap „Trasy Wschodniej” będzie miał około 760 metrów długości.

Rozpocznie się na rondzie przy ulicy Wylotowej i zakończy na rondzie przy ulicy Sejneńskiej. W miejscu przecięcia z torami powstanie podziemny tunel o długości około 44 metrów.

Red. M. L.

Fot. UM Suwałki

Urząd Miejski w Suwałkach

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy