IMGW: w niedzielę upalnie, na zachodzie burze z silnym wiatrem

W niedzielę będzie bardzo ciepło, od 28 do 33 st.

Na zachodzie kraju wystąpią burze z silnymi porywami wiatru o prędkości do 80 km/h – poinformowała synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Anna Woźniak.

 

W niedzielę będą występować dwie strefy burz. Na wschodzie będą one rozproszone, z opadami ok. 25 mm, z porywami wiatru do 65 km/h i z gradem. W zachodniej części kraju burze powstające na froncie atmosferycznym z północnego zachodu będą charakteryzowały się silnymi porywami wiatru o prędkości do 80 km/h. Tam opady deszczu do 20 mm.

Temperatura maksymalna wyniesie od 28 stopni Celsjusza na Pomorzu, do 33 stopni na wschodzie i południu. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich.

W nocy rozpogodzenia od północnego zachodu. Na pozostałym obszarze przelotne opady deszczu i zanikające burze. W tych burzach na krańcach wschodnich wiatr porywisty. W centrum będzie silniejszy, do 70 km/h. Na terenach nizinnych lokalnie możliwe są mgły ograniczające widzialność do 300-400 metrów.

Temperatura minimalna od 13 stopni Celsjusza na Pomorzu, ok. 18 w centrum, do 19 stopni na krańcach wschodnich i na południu. Wiatr słaby, zwykle północno-zachodni.

Synoptyk poinformowała, że w kolejnych dniach będzie nieznaczne ochłodzenie, głównie w północnej części kraju. W drugiej połowie tygodnia możliwe kolejne upalne dni.(PAP)

Red. M.L.

IMGW/ PAP Regiony

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy