IMGW wydał ostrzeżenia przed marznącymi opadami, oblodzeniem i intensywnymi opadami śniegu

Trudne warunki na drogach i chodnikach w Podlaskiem. Wczoraj od godziny 6:00 do godziny 22:00 podlascy policjanci dostali zgłoszenia o 53 kolizjach w całym województwie

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzegł przed marznącymi opadami, które mogą powodować gołoledź na wschodzie kraju.

Wydano też ostrzeżenia przed oblodzeniem i intensywnymi opadami śniegu dla południowych krańców Polski.

Instytut wydał we wtorek ostrzeżenia pierwszego stopnia przed marznącymi opadami. Alerty obowiązują do 1 w nocy we wschodnich powiatach województw lubelskiego i mazowieckiego, a do 9 rano w całym województwie podlaskim i na wschodnim krańcu warmińsko-mazurskiego.

„Występują i nadal prognozowane są miejscami słabe opady marznącego deszczu lub mżawki powodujące gołoledź” – przestrzegł IMGW.

Dla północnych powiatów podkarpackiego, małopolskiego i śląskiego wydano ostrzeżenia przed oblodzeniem, także obowiązujące do 9 rano.

„Prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu, deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu, powodujące ich oblodzenie” – brzmi treść alertu.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia przed intensywnymi opadami śniegu obowiązywać będą do rana w karkonoskich powiatach województwa dolnośląskiego.

„W górach powyżej 600 m n.p.m. występują i nadal prognozowane są opady śniegu powodujące miejscami przyrost pokrywy śnieżnej o 10 cm do 15 cm” – ostrzegli synoptycy.

Alert pierwszego stopnia oznacza, że mogą wystąpić niebezpieczne zjawiska meteorologiczne, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie dla zdrowia i życia.(PAP)

Red. M.L.

Fot. Podlaskie24.pl

IMGW/ PAP Regiony

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy