Jagiellonia Białystok przegrała z Rakowem 2:1

Za nami mecz 17. kolejki PKO Ekstraklasy, w którym Jagiellonia Białystok zmierzyła się w Bełchatowie z Rakowem Częstochowa.

Jaga wygrała ostatni mecz z Arką 2 : 0, natomiast niestety gra w kratkę. Zobaczmy jak przebiegł ostatni mecz. Do drużyna wraca Bartosz Kwiecień, a za Patryka Klimalę melduje się Bartosz Bida.

Drużyny raczej utrzymują się w środkowym polu boiska. Jedna akcja Jagielloni, oraz jedna akcji Rakowa.
10′ Głębokie dośrodkowanie gospodarzy z lewego skrzydła, ale Sandomierski bez problemów łapię piłkę.
12′ Mecz ruszył z kopyta. Szybko akcja przeprowadzona przez Jagę. Wrzucał z prawej strony Wójcicki, a w polu karnym znalazł się Prikryl. Niestety piłka po strzale głową odbiła się od zewnętrznej części słupka.
12′ Nie musieliśmy długo czekać na atak gospodarzy. Raków trafia do siatki, ale sędzia na nasze szczęście odgwizduję spalonego.
18′ Strzał Szczepańskiego na bramkę żółto-czerwonych, ale Sandomierski bez przeszkód radzi sobie z tą sytuacją.
23′ Dośrodkowanie z prawego skrzydła gospodarzy. Malinowski uderza głową i wybija piłkę nad poprzeczkę.

24′ Żółtą kartkę otrzymuje Petr Schwarz

28′ Po słabym wybiciu przez gospodarzy Jagiellonia przechwytuję piłkę na połowie rywala. Świetna wymiana piłki między Imazem a Bartoszem Bidą, który strzela w światło bramki. Szumski nie sięga piłki.

Jagiellonia Białystok prowadzi 1 : 0

32′ Jagiellonia na chwilę przysnęła i pozwoliła oddać strzał drużynie przeciwnej zza pola karnego. Sapała uderza, ale piłkę poleciała nad bramką Sandomierskiego.
37′ Niebezpieczne dośrodkowanie Malinowskiego i mamy drugi celny strzał rywali w tym spotkaniu. Podanie z lewego skrzydła wykorzystuję Jach, który strzela głową. Bramkarz żółto-czerwonych bez problemów łapię piłkę.
44′ Kolejna wrzutka gospodarzy w nasze pole karne. Kapitan naszego zespołu dobrze wyskakuję i wybiją piłkę głową.

W Bełchatowie oglądamy dość wyrównane spotkanie. Jagiellonia prowadzi, ale 1 : 0 nie jest wynikiem bezpiecznym. Miejmy nadzieję, oglądać więcej bramek żółto-czerwonych w kolejnej połowie.

Druga połowa

46′ Słabe dośrodkowanie Piątkowskiego ląduje za bramką Sandomierskiego.
50′ Dobry przechwyt Prikryla na połowie gospodarzy. Zagrywa na prawą stronę do Bidy, który wrzuca z pierwszej piłki, trafia niestety prosto w obrońców Rakowa.
52′ To mogło być groźne podanie rywali, ale sędzia złapał na spalonym Szczepańskiego.
54′ Chaos w polu karnym Jagielloni. Kolev przewraca się w naszym polu karnym. Kwiecień ryzykownie się zachował, mamy szczęście, że sędzia nie podyktował karnego.
56′ Rywale nie odpuszczają. Zaczynamy mieć większe problemy z opuszczeniem naszej strony boiska.
58′ Kontra Jagielloni. Camara wbiegł z prawej strony w pole karne, próbował podać Imazowi, ale niestety za plecy. Ostatecznie piłkę czyści wślizg Szczepańskiego.

60′ Żółta kartka dla trenera Rakowa po protestach za faul.

62′ Teraz nam się poszczęściło. Bardzo dobra wrzutka z lewego skrzydła. W wywołanym zamieszaniu piłka trafia do Piątkowskiego, który nie potrafi wykorzystać sytuacji.
63′ Zmiana w drużynie Jagiellonii Białystok: na boisko wchodzi Zoran Arsenić za Camare. Minutę później w drużynie rywali za Azemovicia wchodzi Bartl.

65′ Ładnie przeprowadzona akcja rywali. Co za nieszczęście dla Jagielloni. Zmiennik Rakowa dośrodkowuje z prawej strony w pole karne Jagi. Piłka niestety odbiła się od głowy Wójcickiego i wpadła do bramki.

Remis 1 : 1

69′ Bardzo niecelny strzał Pospisila. Żółto-czerwoni w tej połowie są mocno w defensywie.
71′ Bartl miał przed sobą tylko naszego bramkarza, na nasze szczęście strzelił prosto w Sandomierskiego, który ratuje Jagiellonie.
73′ Szczepański groźnie próbuję zagrać w kierunku Babenko, ale ten nie zdołał opanować piłki.
77′ Nieporozumienie w drużynie Rakowa. Jagiellonia ma duże problemy z wyjściem z własnej połowy boiska. Zaczynamy popełniać więcej błędów.
77′ Zmiana w drużynie Jagiellonia Białystok. Na boisku pojawia się Ognjen Mudrinski, schodzi Tomáš Přikryl,

80 Żółtą kartkę otrzymuje Daniel Bartl.

81′ Drużyna z Białegostoku zaczyna się budzić. Mudrinski oddaje strzał, ale zostaje zablokowany przez obrońców.
85′ Szansa na prowadzenie Jagi. Przechwytujemy piłkę przed polem karnym rywali, jednak Mudrinski nieco za długo czekał z oddaniem strzału.
86′ Odpowiedź gospodarzy. Szczepański strzela zza pola karnego, ale broni Sandomierski.
87′ Kolejne groźne dośrodkowanie Rakowa. Piłka ląduje do Jacha, który uderza obok naszej bramki.
87 'Zmiana w drużynie Raków Częstochowa: na boisku pojawia się Michał Skóraś, schodzi Miłosz Szczepański
88′ Następna akcja Jagielloni po przechwycie. Mudrinski jednak podejmuję decyzję, żeby podać na prawe skrzydło do Bidy, który słabo dośrodkowuje.
90′ Po tym strzale mogliśmy prowadzić. Wójcicki pięknie zagrywa w pole karne, Mudrinski do Imaza, ten strzela, ale niestety trafia w słupek.

90+1 Żółtą kartkę otrzymuje Bodvar Bodvarsson za zagranie ręką.

90+3 Na ostatnią minutę wchodzi Mikołaj Wasilewski za Bartosza Bidę.

Co za błąd Kwietnia w ostatniej minucie meczu. Raków ruszył w stronę naszej bramki po naszym błędzie. Musiolik przejmuję piłkę, wbiega z nią w pole karne i strzela między nogami naszego bramkarza.

Raków Częstochowa prowadzi 2 : 1

Statystyki z meczu

Taka przegrana boli jeszcze bardziej. Jagiellonia obudziła się za późno w drugiej połowie. Tworzyła bramkowe akcje, ale nie mogła zdobyć gola. Niestety to drużyna z Częstochowy zdobywa 3 punkty. Miejmy nadzieję, że w następnym meczu z Zagłębiem Lublin pokażemy się z lepszej strony.

W następną sobotę(07.12.) na Stadionie Miejskim w Białymstoku żółto-czerwoni zmierzą się z Zagłębiem Lubin o godzinie 15.