Jagiellonia Białystok remisuje ze Śląskiem Wrocław 1:1

W piątek (04.10) na stadionie we Wrocławiu Jagiellonia Białystok zmierzyła się z czwartą drużyna PKO Ekstraklasy Śląskiem Wrocław.

Pierwsza Połowa

W pierwszym kwadransie obie drużyny grały szybko, choć bez niebezpiecznych sytuacji i bramek.

W 18 minucie próbował Płacheta z dystansu, ale piłka przeleciała nad poprzeczką. Sześć minut później oddaje kolejny strzał obok naszej bramki.

Przed trzydziestą minutą groźna akcja Śląska. Pierwszy strzał Stigleca zablokowany, a drugi na nasze szczęście był niecelny.

39 minuta i dobre dośrodkowanie Brozia piłka trafia do Picha, który nie był w stanie opanować piłki i oddać strzału w bramkę.

Dwie minuty przed zakończeniem pierwszej połowy Camara zostaje zatrzymany przez Puerto, który za faul dostaje żółtą kartkę. Sędzia dyktuje rzut wolny, dzięki któremu mamy pierwszy celny strzał na bramkę rywali. Pospisil uderza celnie, ale bramkarz Śląska bez problemu broni strzał.

Pierwsza połowa była wyrównana i spokojna. Jeden celny strzał Jagielloni Białystok i trzy niecelne Śląska.

Pierwsza połowa zakończyła się remisem 0 : 0.

Druga Połowa

Druga połowa wyglądała kompletnie inaczej, obie drużyny stwarzały sobie o wiele więcej sytuacji na zdobycie gola. Nie minęło 10 minut, a sędzia pokazał trzy żółte kartki. Jedną z nich otrzymał Patryk Klimala.

50 minuta drugi celny strzał Jagielloni Białystok. Arsenić strzela głową po rzucie wolnym, jednak prosto w bramkarza gospodarzy. Rywale również szukali sytuacji do zdobycia bramki, minutę później mieliśmy dużo szczęścia po dośrodkowaniu Stigleca.

57 minuta gol dla Śląska strzelcem bramki zostaje Robert Pich, asystował mu Łukasz Broź. Gospodarze prowadzą 1 : 0.

Dziesięć minut później kontratakujemy i oddajemy celny strzał.

69 minuta błąd defensywy Śląska, Jagiellonia po raz kolejny kontratakuje, po podaniu Patryka Klimali, JUAN CAMÁRA zdobywa bramkę dla żółto-czerwonych.

Wyrównanie 1:1

W 74 minucie celnie główkuje Exposito po słabym kryciu Jagielloni, broni Węglarz.

Dwie minuty później indywidualna akcji Klimali, celnie strzelał z ostrego kąta, jednak broni Putnocky.

84 minuta Klimala z dystansu uderza nad poprzeczką, chwilę potem Kostal oddaje kolejny niecelny strzał.

Trzy minuty przed końcem regulaminowego czasu indywidualna akcja Imaza. Następnie po faulu Puerto sędzia dyktuje rzut wolny. 89 minuta i celny strzał Imaza, rykoszet od muru, ale broni bramkarz gospodarzy.

90 minuta i kolejna szansa dla Jagielloni, Klimala podaje do Kostala, ale ten nie zdołał zdobyć bramki. W doliczonym czasie Romanczuk próbuję strzału z daleka, a Guilherme otrzymuje żółtą kartkę.

Jagiellonia Białystok w drugiej połowie stworzyła sobie więcej sytuacji do zdobycia gola, ale mecz zakończył się remisem 1: 1. Jagiellonia ma 17 punktów w tabeli, był to czwarty mecz z rzędu bez wygranej żółto-czerwonych.